Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek a mondatok?

Mit jelentenek a mondatok?

Figyelt kérdés

Not only did they not bite,they tried to stop us, which is strange.

Nemcsak .... ők próbáltak megállítani minket, ami furcsa. (Mi itt a mondat eleje? A not only itt a /Not only.....but also/ kötőszóra vonatkozna, ha nincs itt a mondatban a but also? )[A főhősök belebonyolódnak egy komoly rendőrségi ügybe, de a távoli munkatársaik és a feletteseik megtiltják nekik a további nyomozást.]


The closer we get the more the truth changes its shape confusing us even further. I couldn't shake that feeling, and it made me hesitate to take a step further into the darkness in front of us. [ezt leginkább kissé filozofikus értelmű szövegnek tudnám elképzelni, bár lehet, én értem félre kicsit : Minél közelebb kerülünk hozzá, az igazság annál inkább megváltoztatja az alakját?/formáját , és ez méginkább összezavar minket. Ezt az érzést nem hagyhattam figyelmen kívül, és tétovává tett, hogy belépjek az előttünk levő sötétségbe.


Előre is köszönöm szépen, ha valaki rám fordítja az idejét, és segít akármelyik mondat értelmezésében! :)



2020. júl. 17. 19:12
 1/2 chtt ***** válasza:

Nem csak,hogy nem ?haraptak?, de megpróbáltak megállítani minket, ami furcsa. (bocs, de a bite-ra nem tudok jobbat a 'harap, csíp, mar'-nál, s mivel a szövegkörnyezet továbbra is titok előttünk... talán valaki más ismer ideillő jelentést)


Minél közelebb jutunk/kerülünk, az igazság annál inkább változtatja az alakját még jobban összezavarva minket. Nem tudtam szabadulni ettől az érzéstől, és haboztam, hogy továbblépjek-e az előttünk lévő sötétségbe.

2020. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen negatív értelmű kötőszavakat, mint az only, seldom, akármi,lehet az elejére kihozni, általában fordított szórenddel (did they not bite).

Az onlynál ehhez általában kéne egy időhatározó.

De ehhez a not only... but also szerkezethez nem.

És igen, a but also-t el tudják hanyagolni benne.

2020. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!