Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak a...

Milyen nyelvet tanuljak a gimiben?

Figyelt kérdés

A német és az angol mellet kötelező egy harmadik nyelv, mely lehet a francia, latin, orosz, spanyol, olasz vagy horvát.


Nem vagyok nyelvzseni, ezért nem akarok eszeveszetten bonyolult nyelvet, viszont szeretném hogy hasznos legyen. Ti melyiket választanátok? Ti mit tanultatok? Mi a tapasztalatok?



2020. júl. 18. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Francia
Olasz
Orosz
Spanyol
Latin
Horvát
49 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Oroszt.

Viszonylag könnyen elsajátítható.

2020. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt válaszd, amelyik nyelv és amelyik nyelv célországa a legjobban tetszik. A leghasznosabb nyelv sem ér semmit, ha nem tetszik, nehezebben is haladsz vele, és nem is fogod használni. (Én a némettel voltam így, pedig ki gondolta volna, hogy 3 év tanulás és középszintű nyelvtudás végül kuka lesz? - de már bánom, hogy egyetlen órát is rászántam.)
2020. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezek közül én az olaszt, oroszt vagy a franciát tanulnám. Munka szempontjából ha hasznosítani akarod akkor az olaszt, meg az oroszt, az orosznak akkor lenne csak értelme hogy ha olyan helyre mennél ahol vannak ukrán dolgozók (mondjuk már az egész országban egyre több helyen vannak) szóval ilyen szempontból nem rossz választás.

A horvátnak én nem látom értelmét tanulni max ha tetszik, a spanyol kb. olyan mint az olasz de szerintem az olasznak több értelme van, latint meg csak akkor jó ha pl. ha orvosira, növényekkel vagy állatokkal kapcsolatos szakon akarnál tovább tanulni egyetemen ha egyáltalán gondolkoztál olyanon.

2020. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Én szeretem a latint, úgyhogy lehet, hogy azt választanám. De neked a spanyolt ajánlom.
2020. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Tök mindegy melyiket választod, mert 2 év alatt úgysem tanulod meg rendesen.
2020. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A gimnázium négy év.
2020. júl. 18. 18:20
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
De gondolom nem elsőtől kezdve van három nyelv és nem heti négy órában.
2020. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, én mindenképp az alapján választanék, ami tényleg érdekel és szeretném tanulni, nem a "hasznosságát" nézném. Nálunk német, francia és olasz közt lehetett választani és mindenki rábeszélt a németre, hogy azt tanuljam, az hasznos, kimehetek majd vele Ausztriába tanulni/dolgozni, stb. De egyáltalán nem jött be a nyelv, a mai eszemmel már biztos az olaszt vagy a franciát választanám.
2020. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is azt válaszd ami tetszik, minden nyelv hasznos :) Sokszor nem az bizonyul a leghasznosabbnak amit a legtöbben beszélnek. Amúgy a horvát sem haszontalan nyelv, a szláv nyelvek nagyon hasonlítanak egymáshoz. Ha valaki tud egyet akkor nagyvonalakban mindet megérti (cseh,szlovák,horvát, szerb).
2020. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. A horvát és a spanyol, illetve talán az orosz között vacillálok.


7-es. De pontosan.

2020. júl. 19. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!