Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Joghallhatóként milyen nyelvet...

Joghallhatóként milyen nyelvet tanuljak angol mellett?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok jogon és nemzetközi ügyekkel foglalkozó ügyvéd szeretnék lenni. Az angolom a nyárig tervezem tökéletesíteni, találtam egy jó jogi angol könyvet azt is áttanulmányozom. Utána melyik nyelvvel érdemes folytatni? Német,francia esetleg spanyol? Vagy valami ritkábbat, amit kevesebben ismernek jogászként? Köszi :)

2020. ápr. 24. 21:26
 1/3 fomlang ***** válasza:
13%
Latint esetleg.
2020. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Latint mindenképp tanulunk a jogon, de annak a gyakorlatban sok értelme nincs. Gondolom a Kérdező is a munkája során ténylegesen hasznosítható nyelvre gondolt.


Mindenképpen a német legyen szerintem ebben az esetben, ugyanis a német jogrendszer nagyon hasonló a mienkhez, rengeteg német partnercég van hazánkban, sok szerződést kötnek, céget alapítanak, stb.

Én legalábbis nagyon sok kétnyelvű (német-magyar) anyagot készítek a munkám során ügyvédként cégeljárásban és ingatlanügyletben is.


Egyébként én németül, angolul és spanyolul beszélek, és mindnek látom hasznát a munkában is. Pl. olasz szerződést is véleményeztem már. Kissé vicces volt, de a spanyollal meg lehet érteni, visszaírni viszont csak spanyolul tudtam, amit ők is megértenek... :)


A francia pedig néha hiányzik nekem, én azt szeretném majd most megtanulni. Szerintem neked német, aztán majd ha még lesz energiád, francia/spanyol - valamelyik.

2020. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen👍
2020. ápr. 27. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!