Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanilag h lenne...

Angol nyelvtanilag h lenne helyesek a lenti példa mondatok?

Figyelt kérdés

Pl.:

Letörlöm az ablakot

Megcsinálom a hàzimat

Eltörtem a poharat


Ezeket a példákat hogyan lehetne lefordítani?


I do wipe an window? Ez gondolom rossz, ugye? H lenne helyesen?


2020. júl. 23. 08:41
 1/3 chtt ***** válasza:
100%

Többféleképpen.

- I'll clean/wipe the window. - ránéztél az ablakra, láttad, hogy ráfér egy puceválás, és hirtelen felindulásból eldöntöttem, hogy ma ablakot tisztítasz, és ezt közlöd életed párjával is.

- I'm cleaning/wiping the window. - épp azt csinálod (mit csinálsz? nem látod, letörlöm az ablakot)

-lehet még: I clean/wipe the window - általában

- és bizonyos helyzetben nem helytelen az sem amit írtál: I do clean/wipe the window - nyomatékot adsz a mondandódnak (ne ezzel kezdd:)


ugyanez vonatkozik a leckére is... alapjáraton:

- I'll do my homework

- I'm doing my homework

- I do my homework


Eltörtem a poharat.

- egyszerű múlt, tényközlés: I broke the glass.

- present perfect (~, vigyázz, bele ne lépj!) I have broken the glass.

2020. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi az érthető választ!

Kicsi bonyi🥴

A válaszodban olvastam h I'm cleaning / wipe the window. Az I'm az nem az h én vagyok? Mármint én így tanultam meg, persze te aki jobban tud angolul jobban tudja így nem kételkedem a válaszodban. Ez csak egy kérdés.

2020. júl. 23. 09:36
 3/3 chtt ***** válasza:

De, az "I am" önmagában "én vagyok". :)

Az angolban valamivel több igeidő van, mint nálunk, és ebből a folyamatos igeidőkben szintén használjuk a létige megfelelő alakját (plusz az ige -ing-es alakja)... és akkor a szenvedő alakokról sem szabad megfeledkezni (szintén a létige megfelelő alakja + az ige harmadik alakja).


Így elsőre lehet, hogy tényleg bonyolultnak tűnik, de ahogy tanulod az angolt, folyamatosan bővülnek, egymásra épülnek a dolgok, és úgy már nem olyan borzasztó. :)

2020. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!