Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolórára fogalmazást kell...

Balikusz kérdése:

Angolórára fogalmazást kell írni hogy, miért tanulok angolul, címmel. Az a kérdésem hogy nyelvtanilag és szóhasználatilag helyesek e az alábbi mondatok, nagyon megköszönnöm a válaszokat?

Figyelt kérdés
I have learn English since 2008.I was 7years old when i have started learn it in Móra Ferenc Primary School.Today i am having 6lessons in a week.I enjoy learning English because i like learn foreign languages.I study 45minutes for an English lesson in a normal day.My english have improved a lot since last year.I learn English because this is my favourite language.My future plans:To get a job in abroad where a godd english need.

2015. nov. 24. 18:48
 1/6 anonim válasza:
Szerintem jó, csak annyi, hogy azért a 4. mondat elején az i betűt írd naggyal ;)
2015. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi ;-)
2015. nov. 24. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

I have been learning English since 2008. I was 7 years old when I started in Móra Ferenc Primary School. Today I am having 6 lessons in a week. I enjoy learning English because I like to learn foreign languages. I study 45 minutes for an English lesson in a normal day. My English has improved a lot since last year. This is my favourite language. My future plan is to get a job in abroad where a good English needed.


Igazán használhatnál nagybetűket és szóközöket!!!

2015. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi !igen csak siettem bocsi!
2015. nov. 24. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval akkor: "Szerintem jó" - hát nagyon nem az!

A második válasz már valamivel közelebb jár az igazsághoz, de még mindig nem ott.

"I have learn" - nem 3. alak kell véletlenül a have után? És ne intézd el annyival, hogy siettél, mi nem sietünk, amikor a te hibáidat javítjuk? De folyamatosban még jobb: I have been learning - ez a present perfect continuous.

"When I have started" Nem. Az egy pontos időpont. Az nem present perfect. Az csak simple past lehet: when I started. Elkezdeni valamit start TO ..., nem "start learn"

Nem kell I am having, a birtoklásnál nem tesszük folyamatosba! I have. Having csak akkor van, ha cselekvést jelent, pl have dinner.

Fölösleges az in a week, bár létezik, de egyszerűbb az, hogy 6 lessons a week.

"I like learn" - ez megint ugyanaz, I like TO learn vagy learning.

'I sudy 45 minutes for an English lesson": ezzel azt akartad mondani, hogy 45 percet készülsz egy órára? Vagy netalán azt, hogy egy óra 45 perces?

My English nagy betűvel. És has, mivel egyes szám 3. személy.

My future plans ARE és nem kettőspontozgatunk, hanem folytatjuk a mondatot to get a job.

in abroad nincs, abroad van.

"a good English need" Jaj! Az angol nem megszámlálható, nem lehet előtte határozatlan névelő. "English need": ezt miféle szerkezetnek szántad? ... a good command of English is needed (szükségeltetik, passzív. Szerintem már tanultátok.)

2015. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Sajnos van olyan igeidő amit meg nem tanultunk de ahogy látom nem voltam formában!Ezek alapok!Köszönöm,,,!!!!!!
2015. nov. 24. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!