Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hónap alatt meg lehet...

1 hónap alatt meg lehet tanulni alapszinten németül hogy kint tudjak munkát vallalni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni dolgozni, jobb élet reményében, es legalabb alapszinten megtanulni németül,lehetseges ez? Milyen ingyenesen letölthető könyveket ajánlanátok ehhez? Köszönöm a segitseget előre is.

2020. júl. 25. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha eddig semmi tapasztalatod nem volt a némettel, akkor tovább fog tartani, de ha mindent beleadsz akkor biztos sikerülni fog. ha megengedheted magadnak akkor én inkább nyelvtanárt választanék mint könyveket és alkalmazásokat, vagy oylantól is kérhetsz segítséget aki tud németül, könyvekből nehezebb alapozni a németet, de alkalmazásként tudom ajánlani a Duolingot, az inkább a szavakkal segít. :)
2020. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy honap alatt nem.
2020. júl. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Párom teljesen nulláról 36 órás nyelvtanfolyam után ment ki dolgozni. Mellette tolta a németes nyelvtanulós appokat.
2020. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen munkát vállalnál? Általában B1-B2 és szakmai kifejezések az elvárás ha nem kapálni mész ki feketén havi 1200 Euróért. Ha segédmunkára gondolsz és csak annyi a cél, hogy tudj kérni egy kiló kenyeret a boltban, vagy meg tudd kérdezni, hogy mi merre van, akkor kb 1-2 hónap kell heti 10-12 órás tanulással.
2020. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak német közvetítők, ahol nem kérnek komolyabb németet, mert az ilyen komissiózós melókhoz csak a számokat kell tudni. Vannak magyar cégek is, amelyeknél nem kell a német.

A nemetorszagimagyarok oldalon nézelődj.


Ha van hiányszakmád, akkor inkább B2 minimum.


Beszéltem német közvetítővel is. Az a baj a betanított munkákkal, hogy nem hosszútávúak! Ameddig megy a termelés, addig ok, ahogy esik, küldenek is el. Időszakos melók. Ezért van annyi közvetítő Németországban.

Tény, van meló Németországban bőven, de hidd el, nem életcél ezek a segédmelók.


Ha nem vagy nyugdíj előtt, akkor tanulj! Most szeptembertől indulnak okj-s, állami képzések, ha nem akarsz egyetemre menni. Aztán 3-5 év tapasztalat, majd Németország/Svájc/Ausztria. Úgy már kényelmesebb, kiszámíthatóbb életet tudsz élni.

2020. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!