Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol, milyen weboldalon tudnám...

Hol, milyen weboldalon tudnám feleleveníteni az angol nyelvtani részeket?

Figyelt kérdés
Angol nyelvszakos vagyok az egyetemen, viszont nyelvtannal szinte egyáltalán nem foglalkoztunk az utóbbi 1 évben, így jelentősen felejtettem a nyelvtan tudásomból, azaz körülbelül úgy vagyok vele, mint a magyar nyelvel: Helyesen tudom használni a nyelvet szóban és írásban, de ha pl valaki megemlíti nekem hogy present perfect continuous, nem ugrik be hogy pontosan miről is szólna ez a nyelvtani szerkezet.

2020. júl. 27. 13:47
 1/6 MBbpg ***** válasza:
100%

Nem tudom általánosan mennyire ismert, de ez egy jó oldal:

[link]

2020. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta találtam egy Youtube csatornát, ahol elég részletesen magyarázzák el az tananyagot, természetesen angolul:


https://www.youtube.com/channel/UCeTVoczn9NOZA9blls3YgUg

2020. júl. 27. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Hát, én egy hétre sokkolódtam a lehetőségtől, hogy egy nyelvszakos az összesen egy tucat variációt nem volt képes egy életre megjegyezni. De már kiengedtek az intenzívről.

A kijelentés súlyossága miatt nem is tudom, merjem -e írni ezt a jó nyelvtanos honlapot [link] amelynek pont a nyelvezete igényel némi humorérzéket - pont ezen igeidők megnevezésében. :D

2020. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég szomorú életed lehet, ha már ennyitől bekerülsz az intenzívre.. :)
2020. júl. 28. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg ledöbbentő, és nem rád nézve szomorú, ha egy angol nyelvszakos nem tudja a nyelvtant. A majdani tanulóidnak segítene, ha el tudnád magyarázni.

Engem is meglepett, hogy létezik ilyen, hogy valaki nem tudja a saját egyetemi szaktárgyát. De hát ilyen az élet. Német szakossal találkoztam már, akinek én segítettem a szakdolgozatában, pedig nekem nyelvvizsgám van.

Valószínűleg az egyetemi követelmények csökkennek. Dicséretes, hogy szeretnéd pótolni a hiányosságaidat. Biztos, hogy fog sikerülni.

/Talán elütés lehetett, de a "nyelvvel" szóban két v betű kell, mert egy v-vel mást jelent./

2020. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy halvány lila gőzöm se lenne az angol nyelvtani szerkezetekről, pár igeidővel van csak ilyen problémám, amelyet egyáltalán nem használunk rendszeresen. Te is elfelejtenél olyan dolgokat, amiket a való életben egyáltalán nem használsz, de örülök hogy ez alapján szerinted én nem tudom az egyetemi szaktárgyamat.. :D
2020. júl. 29. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!