Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás pénz nélkül?

Nyelvtanulás pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg olyan A2-es szint környékén lehetek angolból. Szeretnék először középszintig eljutni, majd pedig mégtovább fejleszteni a nyelvtudásomat. Viszont sajnos se egy tanfolyamot, se magántanárt nem engedhetek meg magamnak anyagilag, így azt szeretném kérdezni, tudtok-e olyan tippeket/ tapasztalatokat megosztani, hogyan tudnék jól és hatékonyan nyelvet tanulni, pénz nélkül.


Előre is köszönöm


2020. júl. 27. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Duolingo, sokat olvassál illetve nézzél filmeket angolul. A youtube is rengeteget tud segíteni. Közben szótárazd az idegen szavakat.
2020. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy könyvet, pl cambridge-es kék grammar in use, a nyelvtan miatt, plusz olvasol, filmet nézel, esetleg eleinte szótárazol, és úgy ennyi.
2020. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is feliratos videókat és duolingót javasolnék.

Esetleg levelezőpartnert, chatpartnert találj magadnak.

2020. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy jöttem ki gimiből, hogy annyit tudtam elmondani, hogy "My name is...". Ne kérdezd, fogalmam sincsen hogy mentem át angolból érettségin! Nagyon buta voltam! Sőt, most sem vagyok még okos angolból, de már tanulok magamtól. Mivel csóró vagyok, így nem engedhetem meg magamnak sem tanárt, sem drága könyveket, így youtube videókból tanulok. Egyetemre szeretnék menni, és ahová megyek ott kötelező a nyelvvizsga. A yt csatorna neve amin tanulok: Könnyen, gyorsan angolul

Szerintem nagyon érthető, mindent részletesen elmagyaráz indokkal együtt, és minden egyes lecke után van egy kis gyakorlás is, azokat is csináld meg mindenképp! Néhány téma után pedig van egy-egy záróvizsga (szerintem ez is nagyon jó).

Tanácsom még ezen kívül: Létezik a 3000 angol szó, tanuld meg azokat is(ne magolós szinten, vannak fent yt-n jó szótanulàsi módszerek, azok segítenek), aztán olvass minimum hetente egyszer könnyített szöveget, nem baj ha nem értesz mindent, amit nem értesz szót, azt írd ki, nézd meg szótárban! Jegyezd meg. Vannak még ezen kívüli gyakori angol kifejezések is, azokat is tanuld meg. Ezen kívül mivel a 3000 angol szó gyűjteménye már elég régi, és nem tartalmaznak új szavakat, -például informatikával kapcsolatosokat-, javaslom, hogy idővel ezeket is vedd majd hozzá. Másik titok még: Ha tudsz, akkor minden nap szànj rá egy kis időt! Nem kell órákat, elég egy félóra is, csak gyakorolj, ne hagyd, hogy felejts!

Aztán később nézz mesét angolul, így javul a hallott szövegértésed(kezdetben felirattal nézd, aztán idővel anélkül, később pedig már nézhetsz akár filmeket, sorozatokat is online), angol zenéket is hallgass lyrics-szel.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. júl. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!