Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nincs meg a nyelvvizsgám...

Ha nincs meg a nyelvvizsgám és most megyek egyetemre akkor felkell vennem az angolt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
"felkell"??? Egyetemre mész és általános iskolás szinten se tudsz írni? Komolyan egyre gyengébb az oktatás színvonala. Magyar nyelvvizsgát javasolnék először, aztán jöhet az angol és ahhoz nem kell felvenned egyetemen, de ha már ingyen tanítanak és akarsz angol nyelvvizsgát, akkor hülye az, aki nem veszi fel.
2020. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, hogy egyetemen kötelező angolóra? Szerintem az egyetemnek mindegy, hogy hogy tanulsz meg bármilyen nyelvet, csak legyen nyelvvizsgád. De ha leírod, hova fogsz járni, lehet, hogy valaki érdemben is hozzá tud majd szólni.
2020. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Thunderfairy ***** válasza:
95%
Mindenképpen vedd fel ha ez azt jelenti hogy ott angolt is tanulsz. Az angollal akárhova mehetsz a világon van esélyed hogy megértsenek vele.
2020. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

istenem de egy idióta vagy🤣 ennyibe belekötni,telóról írok gyorsan, pont nem ez az a felulet ahol az erdekel h mindent helyesen leírjak😂 nem btkra megyek csak hogy nyugtassalak és legközelebb a kérdésre válaszolj ha mar itt esz a fene, ne kotekedni jarj ide

és nem azért írom ezt mert nem tudok angolul es tanulni sem szeretnem, de ahogy latom te jobban tudod nálam is😂 hanem mert tudok angolul es a nyelvvizsgam is meglett volna ha nem lenne a vírus es ezert feleslegesen nem akarnak pluszba órát(úgy hallottam, hogy ha nincs meg félévig fel kell venni) de látom itt is olyan válaszol,akinek annyi dolga van h kotekedjen, válaszolni erdemben meg nem tud

ja es nehogy az legyen h miertnem online csinaltam meg ilyenek, azert mert amire készültem nyelvvizsga annak a kozpontja nem inditott meg online vizsgat azert nem...

2020. aug. 1. 11:59
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hogy csak telefonról nem tudsz helyesen írni! Az más!

Ja, hogy csak btk-n kell tudni helyesen írni! így már egészen más!

A kérdésre is válaszoltam, de nemcsak helyesen írni nem tudsz, de szöveget értelmezni se. Ráadsául nem írtam shol, hogy nem tudsz angolul és tanulni se szeretnéd, szóval továbbra is tartom, hogy komoly gondok vannak az oktatással, ha egyetemre felvettek. Bár olvastam, hogy idén nagyon kevesen jelentkeztek, így érthető ha olyanokat is felvettek, akiket korábban nem vettek volna fel.

2020. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

láttam, hogy benne volt a válasz, de az előtte lévő monológ után mar ketseges bennem az epp elmuseged


nem, nem csak azert mert telefonról,csak tudod van nekem mas dolgom is mint h itt atnezzem nagyon h veletlenul se legyen benne😂 de ahogy latom neked ennyi dolgod van


ja es nem csak btkra kell igaz, de naluk az elvárt h mindent tudjanak pontosan,helyesen leírni

sztem annyira nagy hibat nem vetettem (meg magyarazkodni kell egy ilyen bolondnak, aki itt oltogat gyakori kerdeseken ahh) a helyesen nem iras nem ott kezdodik h letudod e irni h felkell vagy fel kell, lehet veletlenul nem irtam kulon honnan tudod? de te egybol beleallsz a masikba🤣 meg ha a lyukast jukasnak irom elhiszem de ennyiert.. latszik nincs semmi teendod, de hogy egyetemi vegzetseged sincs az is tuti mert akkor nem itt elned ki magad


az oktatás a te korodban is eleg gazos lehetett ha nem tanitottak meg h nem a virtuális világban kell emberkedni, foleg nem egy jelentektelen hiban😅


en nem azt írtam, hogy neked tudni kellene h tudok e angolul vagy nem, de a hatter sztorit se tudtad es mar emberkedsz h hulye aki nem veszi fel es nyelvvizsgát akar


lehet nem tudok par szót leirni popecen,helyesen de legalább nem vagyok ilyen idiota aki egy ilyen oldalon a helyesirasi hibakat keresi es kb ennyi az elete (ha komoly hibáról lenne szo megertenem de igy😂) és úgy adja elo magát flegman, meg mintha ő lenne az atya úristen es oltogatja a masikat h magyar nyelvvizsgat ajanlja🤣

neked inkabb arrol kellene tanulni h hogyan illik viselkedni, nem egybol bepofazni

2020. aug. 1. 13:05
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakodon van kötelezően nyelv akkor nincs választásod felkell venned és tanulnod kell a nyelv vizsga csak azt bizonyítja hogy tudsz beszélni társaságban azt nem hogy a szakodnak megfelelő szakszavakat is tudod szóval ezért kell.
2020. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

utolsó

igen kell majd az a neve h üzleti angol azt tudom hogy fel kell de az 2.felevben lesz


azert kérdeztem, hogy a hagyomanyos angolt fel kell e vennem ha nincs meg a nyelvvizsgam első felevben? mert úgy hallottam

2020. aug. 1. 13:24
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb felvenni legalább gyakorlod.
2020. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől és szaktól függ, hogy nyelvvizsga hiányában elvárják-e az egyetem által kínált nyelvórák felvételét valamilyen más tárgy (ez esetben úgy tűnik, az üzleti angol) felvételének előfeltételeként, vagy sem. Így (mivel nem árultad el, hova mész) senkitől nem fogsz használható választ kapni. Az viszont egészen biztos, hogy közvetlenül nem kötelezhetnek semmilyen tárgy első félévben való felvételére, csupán arról van szó, hogy addig bizonyos más tárgyakat nem vehetsz fel, míg az előfeltételeiket nem teljesíted. A tárgyak előfeltételi rendjétől, egymásra épülésétől függ, hogy esetedben az angol első félévi fel nem vétele feltétlenül csúszást jelent-e. Ezt a tantárgyi hálóból tudod kisilabizálni. Én inkább azt tartom valószínűnek, hogy nem jelent ez feltétlenül csúszást, s ez esetben megteheted, hogy nem veszed fel az angolt, tanév közben vagy nyáron nyelvvizsgázol, ezzel az előfeltétel megvan, s a ráépülő tárgyakat később veszed fel. De persze ez nem biztos, mert hosszú láncban egymásra épülő tárgyak esetén egyetlen tárgyfelvétel egyszeri elmulasztása automatikusan akár egy egész éves csúszást is eredményezhet, annak minden anyagi következményével. Az előfeltételi rend alól nem szoktak felmentést adni. Egy ismerősöm egy ilyen tárgyfelvételi figyelmetlenség miatt volt kénytelen egy egész évvel tovább maradni az egyetemen, s utána mehetett fűhöz-fához, beadhatott kérvényeket, nem könyörültek rajta.
2020. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!