Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Általános orvosi vagy általáno...

Neondemon kérdése:

Általános orvosi vagy általános orvosi egyetemre elfogadják 2020-ban a lovári vagy eszperantó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Én eddig azt olvastam, hogy az államilag elismert nyelvvizsgákat fogadják el, de több tanárom azt mondta, hogy az orvosira ez nem feltétlen igaz...

2020. jan. 2. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Közép angol kell.
2020. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Az egyetemre bejutáshoz semmilyen nyelvvizsga nem kell az orvosira emelt biológia emelt kémia (fizika) kell !!!
2020. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Most mi a baj a második hozzászólóval? Volt róla szó, de most mégsem kell a nyelvizsga, ahhoz, hogy bejussatok egyetemre.

Kérdező, ne vesztegess időt ezekre a nyelvizsgákra. A diplomához angol közép kell majd (semmi más nem jó, vagyis de, az angol emelt :) ), úgyhogy inkább készülj arra.

2020. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Köszönöm Hármas , hogy egyetértünk !!!
2020. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Diplomához élő idegen nyelvből kell nyelvvizsga nem csak angolból lehet hanem más nyelvekből is
2020. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bár tény hogy angol nyelvvizsgát kéne csinálnod
2020. márc. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
illetve ha nem megy az angol akkor tanulnod
2020. márc. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

A számomra nem egyértelmű a kérdésed.


- Ha az egyetemi felvételire gondolsz, akkor bármilyen nyelvből tett nyelvvizsga többletpontot jelent. A középfokú 28 pontot, a felsőfokú pedig 40 pontot ér. Ehhez az eszperantó nyelvvizsgát is igen, fel lehet használni.


- Ha a diploma kiadásának követelményére gondolsz, akkor az adott egyetem - illetve azon belül az adott kar - tanulmányi és vizsgaszabályzatát kell megnézni, mert a nyelvi kimeneti követelményeket minden egyetem saját hatáskörben dönti el - néha még a karoknak is külön szabályi vannak.


Ha még nem beszélsz nyelveket, az eszperantóra érdemes egy félévet rászánni, mert utána SOKKAL könnyebben és sokkal gyorsabban tudsz más nyelveket megtanulni.

2020. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!