Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha már van egy B2es angol...

JustKhris kérdése:

Ha már van egy B2es angol nyelvvizsgám van értelme emelni C1re?

Figyelt kérdés
Egyetemre felvettek így is, igazándiból ezt csak lelkesedésből csinálnám. ECLnél csináltam a B2őt és a C1et is ott csinálnám. Azt tudom hogyha fordítónak akarok menni akkor szükségem van egy C1es vizsgára de ezen kívül van bármilyen praktikai haszna egy C1es vizsgának?

2020. aug. 1. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút van. A C1-nél kezdődik az a nyelvtudás, ami tényleg életképes. Gyakorlatilag bármilyen szellemi munkát végzel majd, ha az angol megy, az előnyödre fog válni jelentkezéskor, meg munkavégzéskor is. Ha munka közben legalább az angollal nem kell szenvedned fél percet sem, az egy gonddal kevesebb.
2020. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Mindenképp!
2020. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem említeni a kérdésben hogy a nyelvtudásom meg van hozzá csak a papír nem.
2020. aug. 1. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes, én 2 éve csináltam a B2-őt, és szeptemberben megyek C1-re, mivel egyetemen is többletpontnak számít, illetve ha azon a szinten vagy, és megcsinálod, a papír nem fog ártani. :)
2020. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"a nyelvtudásom meg van hozzá csak a papír nem"

Ott rontottad el, hogy nem egyből C1-re mentél... De most már mindegy, akkor fuss neki még egyszer, mindenesetre igen, csináld meg, persze, nem csak fordítóknak kell róla a papír. Messze nem. A B2 manapság már-már alap.

2020. aug. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Ide két ellenkezően szemellenzős gárda jár. :D Az egyik szerint senki munkáltatót nem érdekel a nyelvvizsgabizonyítvány. A másik szerint meg igen.

Hát most döntse el a sosemjártarrajános, hogy kinek van igaza. :D Én mondjuk tudom, hogy mikor középvezetőnek pályáztam, a sillabuszban, hogy mikre térjek ki az önéletrajzban, benne voltak a bizonyítványok.

2020. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy kell-e a papír is egy álláspályázathoz, vagy elég-e maga a nyelvtudás, az nagyrészt attól függ, hogy hányan jelentkeznek az állásra: ha több tucat ember, akkor valószínűleg nem fogják mindet behívni interjúzni, tehát a papírok alapján szűrik meg őket első körben - ha viszont csak néhány jelentkező van (talán mert kisebb cégről van szó, eleve kevesebbeket sikerült elérniük a hirdetéssel, stb.) akkor esélyes, hogy mindegyik jelentkezőt behívják interjúra, azt is, amelyik csak állítja magáról, hogy beszéli az adott nyelvet, de papírja nincs róla - és egyszer csak átváltanak az idegen nyelvre, úgy megy tovább az interjú, így aztán papír nélkül is ki tud derülni, ha a jelölt valóban beszéli.
2020. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem kétlem azt, hogy egyes helyekre kell a nyelv. Sok más helyre meg csak követelmény a megfelelő kis négyzet tikkelése. Amerre én jártam, ott senki interjúztató nem tudott volna megszólalni idegen nyelven. :D Volt olyan pályázatkiíró, az interjú szóvivője, aki 15 évvel később, mikor a sors szeszélye folytán főnököm lett, elhívott egyszer egy tárgyalásra, hogy én tudok angolul. Mert azért arra emlékezett, mikor másnak több előnyét kellett volna felsorolni, de nehezen ment, hogy én voltam az egyetlen, aki azt állította, hogy tud. :D

De a lényeg az volt előző hozzászólásomban (#6), hogy ide általában két, mereven ellenkező álláspontot elfoglaló vélemény érkezik (#7 pont kivétel), ami ugye magában röhejes, mert nyilván, ha sarkosan igent és nemet nézünk, csak az egyiknek lehetne igaza. Neten egészen fura, hogy mit nem értenek meg az ember egyszerű magyarnak gondolt mondataiból - és a humor szándékából. :D

2020. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!