Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen nagyképű parasztok...

Miért ilyen nagyképű parasztok a BME-sek?

Figyelt kérdés

Csak szeptember óta járok ide, de már nagyon elegem van abból, ami sokszor naponta zajlik itt: szidják, degradálják más egyetemek hallgatóit, legfőképpen a corvinusosokat. A Facebookon, média tartalmakban, előadáson mögöttem, szünetekben, az utcán sétálva is ezt kell hallgatnom. Néha már nagyon szívesen visszaszólnék nekik. Mire fel van ekkora arca az éppen csak bekerült gólyának, akiről általában annyira süt az értelem, hogy tuti soha nem lesz mérnök, és pár félév után kibukik a francba? Még ha alapja is van, szerintem annyi alapvető emberség kellene legyen mindenkiben, hogy nem degradálja az embertársait.

A villanykarról tudok bővebben nyilatkozni, de más karokon is hasonló lehet a helyzet. Ez azért is érdekes, mert a corvinuszos ismerőseim szerint ott nincs ekkora utálat a BME-sek felé.


2018. okt. 14. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Aki általánosít, az tényleg nagyon primitív. (Önkritika ON)
2018. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor miért ilyen nagyképű paraszt a BME-sek nagy része? :)

De még egyetlen egyet sem láttam, aki azt mondta volna, hogy ezt neki nem veszi be a gyomra.

2018. okt. 14. 08:44
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
akkor te elég rossz klikkbe kerültél... poénkodás néha van, de az tisztán humor, komolyan nagyon kevesen gondolják... meg esetleg picit túlérzékeny is lehetsz ;)
2018. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Versenyszellem. Beléjük van nevelve, hogy ők a jobbak, a másik a rossz, így muszáj jobbnak lenniük különben kicikizik őket.

Szerintem teljesen normális és helyénvaló ösztönző taktika

2018. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ezek fognak kibukni a legelső vizsgaidőszak után.

2. évben már nem nagyon lesz ilyen.

2018. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Oh, aztán egy részük a “béna” Corvinuson köt ki. :D Tudom, mert látom. :D
2018. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy trend, néha poén. Megszokás, vicces a versengés. Ez teljesen rendben van. Az élet minden területén vannak csoportok közti piszkálódások. Pár alkalommal lehet rajta mulatni egy kicsit, mindenki megismeri ezt. Aztán majd ráun. Aki túltolja, vagy komolyan gondolja, az hülye. Ez nem a BME jellemzője, hülyék mindenhol vannak. Tapasztalatom szerint elég kevesen vannak ők. Ha nem tetszik neked, tedd szóvá hogy elég lesz már, váltsanak témát, senki nem fog leordítani, vagy ha mégis, állj ki magadért. Mégis csak BME-s vagy, nyelni majd a vizsgán fogsz. Most indul a ZH időszak, innentől már nem lesz idejük se fényezni az egojukat az újaknak, és rájönnek, senki le se szarja, hogy ők bejutottak a BME-re, másik meg a Corvinusra.

Nem jobb az egyik egyetem, mint a másik. Önmagában mindegyik egyetemnek van minőségi szintje, ami miatt lehet jobb vagy rosszabb, egyik szakmához több/kevesebb készségre/információra van szükség. Ettől még mindenféle szakemberre szükség van. Egy kis valós frusztráció abból adódik, amikor a két egyetem két hallgatója ugyan úgy sír, mert tanulnia kell, de az egyiknek sokkal kevesebbet/könnyebben rögzíthető anyagot. Ilyenkor előjön az ösztön: ha többet teljesítek, akkor jobb vagyok. Ez hamis érvelés, egyrészt ha sírsz, meg tanulnod kell, már alapból elbuktál, másrészt mindenki akkor jó, ha teljesíti az elé rakott feladatot megfelelően, és hozzáillik az a típusú feladat. QED. Na megyek veszek egy sajtbureszt.

2018. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
*meg=mert
2018. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
*másik=mások. Hm, szerzek egy KV-t is.
2018. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És kérdező, mit zavar az téged, hogy ki miről beszél?

Mindenki arról beszél, meg úgy poénkodik, ahogyan akar. Neked nem muszáj meghallanod, hagyd figyelmen kívül, ha nem tetszik.

Meglehetősen gyerekes viselkedésre vall az, aki mások mondókáján lovagol.

Van aki politizál jó hangosan, meg szidja ezt, szidja azt. Akkor neked az sem tetszik?

Vannak, akik meg a fiatalabb generációt szidják, mások pedig az idősebbeket. Van aki a BKV-t szidja, van aki a bolti kiszolgálást, ha sorszámot kell húzni. Vannak akik meg a tanárokat szidják, mások a gyerekeket.


Ezer féle dolgot lehetne találni, hogy ki miután van rossz véleménnyel.


Ha neked ez nem tetszik, akkor ne vedd figyelembe, hogy mások mit beszélnek. (Mellesleg nyilván a problémád automatikusan megszünne, ha a silány képzéseket el sem indítanák).

2018. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!