Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A DELE spanyol nyelvvizsgával...

A DELE spanyol nyelvvizsgával kapcsolatban vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne azokhoz, akik ezt választották, mint nyelvvizsga.


1. Mennyire nehéz a B2 vizsga?

2. Gondolom anyanyelvi tanárok vizsgáztatnak?!

3. Milyen típusú feladatok vannak az írásbelinél, hallgatási feladatnál és a szóbelinél?

4. Van levélírás és fogalmazás?

5. Van nyelvtanra vonatkozó feladat?

6. A szóbelin van cikkelemzés?

7. Tudtok ajánlani felkészítő anyagokat?



Köszi



2020. aug. 4. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem nyelvvizsgáztam, de pár dolgot tudok:


1. Az egyik legnehezebb (máshol ugyanennyiért C1-et megkapod) . De hispán országokban az egyik legelfogadottabb, tehát ha kinnt akarod használni, akkor ezt csinálod meg.

2.Is. Egy általában van bent.

3.Írásbelinél van szövegértés, nyelvtan, levélírás, szókincs (dél-amerikai szavak). Hallgatást nem tudom. Nagyon kevés idő van, ezért pörgetni kell.

4.Minden nyelvvizsgán van.

5.Van és nagyon szopatós (emelt érettségi nyelvtana piskóta volt ahhoz képest).

6. Írásbelin vannak cikkek az olvasott szövegértésben (nem a könnyebb témákból). Szóbelit nem tudom.

7.Dele könyvek, Vigyázz spanyol, Pons könyvek, Correcto, Gente 1-2-3, László Sándor:Gramática fácil. Emellett rengeteg latin amerikai film/sorozat (azt mondenhol szeretik magnóhallgatásnál, és nagyon szeretik az ottani szavakat kérdezni.

2020. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat, sokat segítettél!
2020. aug. 4. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az előző válaszához még annyit tennék hozzá, hogy az Edelsa spanyol könyvkiadónak vannak nagyon jó felkészítő könyvei, amik ténylegesen a vizsgán szereplő típus feladatokat mutatják be. Nyelvkönyvbolt nevű oldalon meg tudod őket rendelni, két éve én is abból készültem B2-re és most szintén ebből készülök C2-re.
2020. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, utánuk nézek :)
2020. aug. 10. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóra sem érdemes, ha van még kérdésed írj nyugodtan.
2020. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!