Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 19 évesen kettő C1-es nyelvviz...

19 évesen kettő C1-es nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem még egy B2-re, de akkor már nagyon sok feladatom lenne.

Valamint külföldi egyetemre akarok menni, ott hány nyelven szokás beszélni ilyen idősen?



2020. máj. 21. 11:41
A kérdező szavazást indított:
Kettő C1 elég.
Jobb lenne, ha csinálnál még egy B2-t.
Ne aggódj ezen.
Minél több nyelvet tudsz, annál nagyobb esélyed van.
56 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg azt az egyemet, hogy milyen nyelvvizsgát vár és fogad el és arra koncentrálj. Eleve két-három nyelvet beszélni már egy csodás dolog, csak a hasznodra válik és a felvételinél is csak előny.
2020. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Szokás?


Magyarul tudok, az angolra meg a németre vannak embereim.

2020. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csak egy B2-C1 körüli angolt vár el. Többiről nem nyilatkozik, de gondolom minden más előny.
2020. máj. 21. 12:12
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 19 évesen két C1-es nyelvvizsgám volt. Nem lehetetlen. (Azóta van egy harmadik is, most 23 éves vagyok.)

Bár én nem tanulok külföldön.

2020. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is meglesz szerintem a kettő, mert kéttannyelvűbe járok, de sok olyat ismerek, aki 15-16 évesen már három nyelven beszél, és kezdek elbizonytalanodni :(
2020. máj. 21. 12:29
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nem az az átlag, hogy valaki 15-16 évesen három nyelven beszél:D A legtöbben az anyanyelvükön kívül semmit se beszélnek, vagy egy nyelven, de azt is b2es szinten. Már egy c1 is nagyobb szó, két nyelv ismerete és két c1 meg végképp már egy nagyon szűk csoportba tesz. Külföldi egyetemen is. Szóval ezen ne aggódj. Én is a külföldi egyetem által elvárt nyelvvizsgára koncentrálnék, amik általában nem az euroexam, telc félék, ahol egy adott szintre jelentkezel, hanem elmész és minden szinten vannak feladatok és az eredményed alapján besorolnak egy szintre. Általában az elvárt szint külföldi egyetemeken b2 és c1 közt szokott lenni.
2020. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi még eszembe jutott: Természetesen minél több nyelven tudsz jól beszélni, annál jobb, de az élet nem minden terén visz sokkal előrébb az hogy minél több nyelvet tudsz, az meg végképp nem feltétlenül fogja érdekelni a munkáltatókat hogy a harmadik nyelvvizsgád "csak" b2es. Úgyhogy tanulj, persze amíg időd és energiád engedi, mert veszíteni nem tudsz vele, de a prioritásokat én a külföldi egyetemen elvárt nyelvvizsgára helyzetném, és ne aggódj mert nagyon nem valószínű, hogy bárki ki fog kinézni az életben, ha csak egy c1-es nyelvvizsgád van. Se külföldön, se itthon
2020. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm az, angolul, németül és még valamilyen nyelven beszél (nem emlékszem már rá), de nem tökéletesen, olyan B2-es szinten.


A nyelvvizsgák megvannak már, mármint a típusuk. Az a gond, hogy mindkét nyelv kelleni fog az egyetemre, és ezért akarok majd egy harmadik nyelvet is, mert azt a kettőt mindenki fogja beszélni, és akkor nem leszek "különlegesebb" náluk a felvételi szempontjából.

2020. máj. 21. 13:04
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyelvekkel akarsz foglalkozni (pl. tolmacs/fordito), akkor jobb a minel tobb. Ha valami mas irany erdekel, akkor meg nezd meg mi a kovetelmeny, es azt a nyelvet tanuld meg! (pl. informatikanal angol fontos, van 1-2 nemet multi, naluk meg elony a nemet, mas alig szamit)

Ha ki akarsz koltozni valahova, akkor meg az a nyelv szamithat. Ha darabra erdekel csak a felvetelin elerheto pontok miatt, akkor meg erdemes ugy valasztani, hogy a mar meglevoekhez kapcsolodjon valamennyire. Pl. angol+nemet melle holland vagy dan/sved/norveg, vagy spanyol melle portugal/olasz, esetleg egy szlav nyelv melle valamelyik masik nem olyan nagy kihivas.

2020. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

"A nyelvvizsgák megvannak már, mármint a típusuk."

Hát áruld már el, ha kérdezik, hogy melyik. :) Vagy csecsen egyetemre mész, oszt szégyelled?

2020. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!