Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges megtanulni nyelvtan...

Lehetséges megtanulni nyelvtanfolyamokon 10 különböző nyelvet anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nyelvtanfolyamon egyetlen nyelvet sem lehet anyanyelvi szintre megtanulni. Folyékonyan lehet beszélni, de ahhoz hogy anyanyelvi szinten beszéld a nyelvet - amibe számomra beletartozik, hogy ismered a kis nüansznyi kulturális vonatkozásokat is, ahhoz mindenképpen az adott nyelv országában kell élned jó ideig.

De az is lehet, hogy neked más a véleményed arról, hogy mikor vagy anyanyelvi szinten.

2020. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keres rá a fogalomra: polyglot.sokan beszélnek sok nyelven, de a tanfolyam nem a leghatékonyabb módja a nyelvtanulásnak.
2020. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva de tisztázni kéne mit jelent az anyanyelvi szint

Ez nem egy konkrét fogalom hanem nagyon relatív

2020. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha az anyanyelvi szint jelentése "választékos kifejezés, erős akcentus nélkül és a képesség megléte az árnyalt fogalmazásra és a mindennapi élethez tartozó folyamatok, ügyek intézésére" akkor a 10 nyelv nagy kihívás.


Nekem 4 nyelvet sikerült 30 év alatt:


1) ANGOL, amit középsikolában tanultam, majd Hollandiában tudtam ténylegesen felfejleszteni.


2) NÉMET, amit kezdetben önerőből, majd német munkavállalás során sikerült részletekbe menően elsajátítani.


3) OLASZ, amit Lugano városában használtam, Svájcban - főleg munka miatt.


4) FRANCIA, amit még most is fejlesztek.


Tpasztalatok:

1)Egyik nyelvet sem tudtam volna külföldi tanulás nélkül, csak nyelvtanfolyammal elsajátítani, bár az alapokat otthon tanultam meg.


2) Nem csak megtanulni kell egy nyelvet, hanem szinten tartani is - nekem a 4 bizonyult a maximumnak.


3) 4 nyelv után a rokon nyelvek részben - főleg írásalapú - megértése lehetőséggé válik, bár azt nem nevezném nyelvtudásnak. :)


Összegezve:


10 nyelv anyanyelvi elsajátítását nyelvtanfolyamon - anyanyelvi közeg nélkül - nehezen tartom elképzelhetőnek.

2020. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A négy a maximum, de anyanyelvi szinten akkor, ha mondjuk graubündeni vagy, de akkor sem biztos. Tanfolyamon kizárt egy is. Az anyanyelvi szint fentebb alul van becsülve. Ez messze a tolmács-fordítói szint felett van.
2022. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!