Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valakinek van nyelvvizsga...

Ha valakinek van nyelvvizsga (B2) az szerintem sem egyenlő a tudással?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre ahogy tanulok hogy valahogy B1-B2 között megragadtam. Szókincsem az van már egész jó, hétköznapi dolgokról tudok beszélgetni alap igeidőkkel, de pl nyelvvizsgán most nem tudnék átmenni mert nem mindig tudom hogy ide for, vagy into vagy mi kellene, ez a nyelvtani hiányosságom miatt van. Elképzelhető hogy attól hogy valaki vizsgázott és átment, attól még nem biztos hogy tudja is használni a nyelvet? Én nekem a nyelvvizsga igazából egy visszajelzés lenne ha letenném hogy kb hol tartok, ha nincs meg akkor felesleges pl külföldi melón gondolkodnom?

2020. aug. 11. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig egyenlő a tudással, valóban. Nekem a szóbeli partnerem brutálisan rosszul beszélt, aztán felvettem vele a kapcsolatot, és elvileg átment. (vagyis ezt mondta.) Nekem egy kínszenvedés volt megtanulni a nyelvvizsgás dolgokat, a nyelvtani részt majdnem teljesen értem, de a szakszavakkal gondban voltam rendesen, olyan dolgokról kellett beszélnem, amikről magyarul sem tudok, szóval azt nem tudom megismételni. Viszont amit magyarul el tudok mondani, tehát olyan téma, amiről tudok beszélni, az angolul is megy többnyire.
2020. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A b2es nyelvvizsgan aki átmegy az tudja hasznalni a nyelvet, de nem biztos hogy jó nyelvtannal beszél. Nekem sokáig gondom volt, hogy alig tudtam megszolalniert pont az általad is megnevezett kisebb nyelvtani részeken gorcsoltem.

Persze ha nagyon sok ilyet rontasz akkor nyelvvizsgan nem fognak átengedni, de a való életben attól még tudod használni, mertegertenek az emberek

2020. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Egy friss B2 szerintem használható nyelvtudást tükröz. Az apró nyelvtani részleteken való görcsölésen túl kell lépni, BESZÉLNI kell tudni!
2020. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem pont fordítva van: attól, hogy valakinek nyelvvizsgája van, nem biztos, hogy tudja is használni a nyelvet. Lehet, hogy a nyelvtani szabályokat nagyon jól ismeri, viszont a szókincse kevésbé gazdag, esetleg beszélni sem tud olyan folyékonyan.
2020. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom (csak saját vélemény), hogy sokan a nyelvvizsgára tanulják a nyelvet és nem a való életre. Tehát szavakat, szabályokat magol be, megold 6000 nyelvtani feladatot és csak akkor mert megszólalni ha úgy tud már angolul mint Erzsébet királynő. És átcsúsznak a vizsgán, de utána nem tudják azt használni jól.

Van még akkor az is aki nyelvi környezetben volt, de nem tanulta a nyelvtant. Róla már inkább mondanám, hogy tud az adott nyelven, habár nyelvtanilag nem annyira jó. Persze ezt a nyelvi környezetet lehet úgy is érteni, hogy olvasott, filmet nézett.

És van aki a kettőt vegyíti, és az szerintem a legjobb, vagyis aki a legjobban tudja.


Tehát, ha valaki átmegy a B2- es nyelvvizsgán, nem feltétlen jelenti azt hogy annyira jól tud és fordítva is, lehet hogy valakinek nincs nyelvvizsgája és mégis tud.

2020. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"az szerintem sem egyenlő a tudással?"

Hogy szerinted mi van, azt nem tudom. Szerintem nem.

2020. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :)
2020. aug. 12. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!