Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok anyagot/könyvcímet...

Ajánlanátok anyagot/könyvcímet/segédanyagot stb. mondani, ami hasznos majdnem alapfokú német tudással rendelkező újrakezdőnek (! ) (egyetemista)?

Figyelt kérdés

Itt kicsit bővebben kifejtem.Most tudatosult bennem,hogy a munkámhoz nem is az angol(abból már csináltam középfokot),hanem a német lesz fontos,mert végzés után Németo-ba fogok kimenni.

Korábban gimiben angol spec.es voltam és mellette tanultam németet olyan 2 évig.

Az angolomból kiindulva,kb bő év alatt "készültem fel" rá.Bekerültem a korábban említett gimiben és nagyon jó oktatásnak köszönhetően sikeres nyelvvizsgát tettem nyáron.Mindezt csak azért írom,hogy van egy kis nyelvérzékem,minden nyelv más,azt tudom..:)


Már az idei tárgyfelvételről lekéstem,hogy németet vegyek fel,így magamnak kell megindulnom,aztán a tanárt majd meglátom,egyelőre a szókincsbővítést,nyelvtant tartom fontosnak,talán ezzel kezdeném.Jövő szeptemberre lett volna a legjobb a nyelvvizsga,de ha csak még erre egy évre lesz meg,túlélem! :D de igyekezni szeretnék...alapból a szakomból(gytk) kiindulóan is,meg már,hogy az egyetemen tanulok, eléggé nyitottnak kell lennünk önálló tananyagok elsajátításához. Ehhez kérnék már ebben tapasztaltaktól egy kis segítséget.

Angolból a szövegértés és a fordítás ment a legjobban(felsőfokú feladatsor ezen részeit 75-80%osra megoldottam:) ) Ennek ellenére mivel jelenleg az a lényeg,hogy meglegyen a nyelvizsga a szaknyelvem felvételéhez nem a legnehezebbre akarok menni, a célom,hogy a fokozotosan tudjak egyre jobb és jobb lenni,és amikor oda kerülök,hogy használni kelljen,akkor álljam meg a helyem!

Előre is köszönök minden választ.Negatívumok,hogy kevés az idő stb. nem igazán érdekel.



2015. márc. 17. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:
weboldalak is érdekelnek, mint angolból is van a jó kis BBC.. :)
2015. márc. 17. 10:32
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia. Én végzős vagyok és 4 éven keresztül a Start -ból meg az unterwegs-ből tanultunk, szerintem jó kis könyvek :)
2015. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
2015. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én tudok neked küldeni ütős német anyagokat. Németországban élek. Ha érdekel, küldj privit az email címeddel ;) Üdv
2015. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!