Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelven beszélsz, melyike...

Hány nyelven beszélsz, melyikek azok és hogy tanultad meg oket? Milyen szinten vagy beloluk?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Angolul én németül. Középfokig felkészített az iskola (gimiben lett meg mindkettőből a B2-es nyelvvizsga). Angolul felsőfokon tudok, a B2 és C1 közötti különbséget egyedül tornáztam fel. A filmek és sorozatok sokat segítettek.
2020. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül angolul tudok normálisan, kb. felsőfok, ha nevesíteni kell. Gimiben kezdtem angolt tanulni, de mellette magántanárhoz jártam és igazából ott tanultam meg az alapokat. Plusz a szokásos, angolul olvastam és sorozatokat néztem. Majd angol nyelvű egyetemi képzésre jártam, illetve angol nyelvű munkáim voltak, kerestem a külföldiek társaságát és azt érzem, hogy ez segített a legtöbbet, mert ténylegesen tudtam is használni az angolt.

Németet 12 éven át tanultam (általános+gimi, de ebből a gimi kb. említésre sem méltó sajnos...). A vicc az, hogy 12 évig csak ötösöm volt, de közben semmit nem tudtam :D Végül kiszenvedtem magamból egy középfokú nyelvvizsgát, de valójában egy betűt sem tudok németül és igazából akkor sem volt használható nyelvtudásom.

Az egyetemen pedig elkezdtem kínait tanulni és ezt szeretném is folytatni. Jelenleg egy kb. B1 szinten vagyok, tehát még eléggé az elején, de nagyon szeretem.

2020. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Spanyol és olasz erős c1 (nyelvszak), angolul kb.b2, de nem tudom pontosan, mert a szókincsem jó, viszont a nyelvtanban mêg vannak hiànyosságok. (Régen iskolàba tanultam, most külön tanárral.)
2020. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Olaszul egy kicsit(pedig félig olasz vagyok, szóval ezen a szinten szeretnék a későbbiekben változtatni).

Jelenleg angolulul tanulok, iskolában nem igazán tanultunk semmit, szóval egyedül elölről kellett kezdenem. Cél a B2-es szint, jelenleg még csak pár hete tanulok naponta angolt, de már érzem a fejlődést. Egy nagy tananyagnak már kb a negyedénél tartok, aki szerintem nagyon jó ennyi idő alatt.

Még az eszperantó is érdekel még, ha ezekkel végeztem.

2020. aug. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4, egy idegen nyelv tanulasaval sohasem vegzel.

Meg az anyanyelveddel sem.

2020. aug. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! De csak egy adott szintig szeretnék eljutni, aztán mást akarok tanulni. Tényleg nem helyesen fogalmaztam az előbb, de így értettem.
2020. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Angol B2 szint, de nincs nyelvvizsgám, hanem csak közép érettsègim lesz, olaszból ugyanezen a szinten vagyok, a későbbiekben talán megtanulnék németül és franciául is.
2020. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Angol: erős B2, a cél a felsőfok, csak ahhoz még kevés a szókincsem és nem fogalmazok elég választékosan. Iskolában tanultam, voltam nyelvi előkészítős is, illetve magamtól tanulgatom.


Német: B2

Ausztriában tanultam meg úgy, hogy sorra nyelvtanfolyamokra jártam. A1.2-ről indultam először, most a nyelvvizsgára készülök.


Spanyol: A2-B1

Magántanárral tanulom.

2020. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol önállóan, angol iskolában és még egy csomó nyelvet elkezdtem tanulni, de valahogy nem jött be ezért azokat hagytam (német, olasz, francia, pedig pár hasonlít a spanyolhoz.)
2020. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két idegen nyelven beszélek folyékonyan (angol és spanyol) és beszélek egy kicsit németül és guaraníul.


Az angolt gimiben tanultam, 10.-ben szereztem belőle C1-es nyelvvizsgát.

Spanyolul autodidakta módon tanultam meg, tavaly szereztem meg belőle a C1-et (DELE) és novemberben megyek C2 vizsgára.

Németül az iskolában "tanítottak", de nem volt valami jó a tanár. Jártam faktra meg itthon sokat készültem rá, kb B1-B2 szinten vagyok.

Guaraníul a paraguayi ismerősömmel való beszélgetések alatt tanultam meg egy kicsit, egy alapszintű beszélgetést fel tudok tartani a nyelven.

2020. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!