Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tavaly tavasszal csinaltam...

Ha tavaly tavasszal csinaltam egy angol C1et a BME-n, viszont csak a szobeli resze lett meg, csinalhatom most csak az irasbeli reszet?

Figyelt kérdés
Nincs olyan higy elevulesi ido? Vagy hogy kell majd a nyelvvizsgaimat “egyesiteni”? Bizonyitvanyra go dolom meg ilyenek, meg nekik meg van az a rendszerben, hogy nekem mar meg van a nyelvvizsga masik fele?

2020. aug. 14. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Persze.
2020. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Hát gondolom kaptál rendes kemény bizonyítványt a szóbeliről. Most elmész írásbelizni akár ide, de más centrumhoz is mehetsz, amelyik engedi a nyelvvizsga párosítást (nem köti ki, hogy az egészet náluk kell megszerezned). Elévülés nincs, amit megszerzel, az már a tied. Nem komplexre jelentkezel majd, hanem csak írásbelire, de ha arra jelentkeznél, akkor sem engednének szóbelizni, mert azt az oktatási hivatal rendszeréből látják, hogy egy nyelvből ugyanazon a szinten típuson már megvan a vizsgarész.

Két külön szerzett vizsgarész (ugyanazon a szinten, típusból, nyelvből) egyenlő egy komplexszel, nem kell egyesíteni, csak mindenhol a két bizonyítványt kell majd bemutatni, ahol szóba jön a nyelvvizsga. Ha nagyon szeretnéd akkor levelezgethetsz kicsit az oktatási hivatallal, elküldve a kérelmet, meg a bizonyítvány másolatot, meg a jó ég tudja még mit, (természetesen csak postai levélben...). Utána kipostáznak egy egyesítést igazoló tanúsítványt, ami csak sima nyomtatott lap, hogy igazolják, hogy a két rész tulajdonképpen egynek felel meg, de új komplex bizonyítványt nem kapsz róla. Én megcsináltam, ne legyen később sehol akadékoskodás, hogy valahol valaki tájékozatlan és nem fogadja el. :)

2020. aug. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a reszletes valaszt! :)
2020. aug. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!