Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy német? Megéri-e...

Orosz vagy német? Megéri-e oroszul tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból már van B2-es nyelvvizsgám nemsoká megyek C1-re. Kérlek az angolt és a franciát ne írjátok!


Geológusnak tanulok. Ezért is gondoltam, hogy az orosz nyelv ebben a szakmàban jobban hasznosítható lenne. Oroszország természeti erőforrásokban gazdag. Így lehet inkább azon a területen lesz több lehetőség mind kutatás mind munka tekintetében.


Az egyetemnek viszont Oroszországgal nincsenek kapcsolatai. A külföldi kapcsolatok közül a német a legerősebb. Ott lehetőség is lenne később kimenni tanulni.


Ti mit javasoltok?

Van valakinek tapasztalata a két nyelvvel kapcsolatban?


Az egyetemen mindkettőt lehet tanulni 0 szintről. Nem tudom, hogy melyiket vegyem fel. Persze mindkettő lenne a legjobb, de nem akarom túlvállalni magam. Ez két teljesen eltérő nyelv nem olyan egymáshoz képest mint pl.: az olasz és a spanyol.



2020. aug. 22. 13:54
A kérdező szavazást indított:
Orosz
Német
Mindkettő
Egyik sem
Valami más nyelv
42 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján amit leírtál én inkább a németet választanám. Ezek szerint a szakmádban is elboldogulnál vele külföldön, plusz itthon is jobban hasznát tudod venni, mint az orosznak.

Kilenc éve tanulok németet és összességében nem olyan vészes, mint amilyennek sokan beállítják. Eléggé más, mint az angol, a nyelvtant sokkal komolyabban veszik és "szigorúbban" tartják. Ezt főleg az elején lehet érezni, de egy idő után rááll az agyad és utána könnyebb lesz:)

2020. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Orosz. Németek beszélnek angolul, én jártam oroszoknál, egy italt nem tudsz megvenni a mekiben orosz nélkül, ott áltam magyaráztam "A big sprite please" és néz rám hogy mivan és vagy 3 nyelven mondtam hogy nagy sprite (magyarul is) aztán besétáltam a pult mögé és rámutattam a sprite logóra és méteresen mutattam a kezeimmel hogy BIIG, ekkor aaaaztak egyet és megkaptam (de senki se beszél angolul még hotelekben sem utcán se) szóval ha van terved hogy ott dolgozz vagy ne szalaszd el az esélyt ha egyszer lesz szerintem orosszal jobban jársz mint a némettel
2020. aug. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelműen német. Az orosz az Untermensch nyelv.
2020. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!