Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni oroszul? Nehezebb mint a német?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Olasz vagy orosz?

2017. okt. 22. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek elég relatív kérdések.


A három nyelv közül egyértelműen az olasz nyelvtana a legkönnyebb, ám ha odakint akarsz élni, akkor fel kell arra készülnöd, hogy két olasz állampolgár sem biztos, hogy megérti egymást, annyi féle dialektus és nyelvváltozat van. Emellett Rómától délre elég nagy a szegénység, míg Rómában és attól északra a fellegekben vannak a lakásárak.


Az orosz nyelvnek saját ábécéje van, amit nem olyan elképesztően nehéz megtanulni, de ha valaki nem egy nyelvzseni, akkor lehet, hogy ebből gondjai lesznek a későbbiekben. A nyelvtana nem mondható egyszerűnek, de jó nyelvérzékkel egyáltalán nem lehetetlen az elsajátítása.


A német nyelvtanról hasonlóak mondhatók el. Nagyjából egyformán nehéznek találom a kettőt, de persze teljesen más módon nehezek.



Melyik éri meg? Nos, ez nagyon-nagyon szubjektív, és rengeteg mindentől függ.

Nyilván a három közül a német nyelvterület a legerősebb gazdaságilag, így egyedül oda éri meg kiköltözni. Ám ha itthon akarsz maradni, a németet már egyre többen és többen beszélik, így ebből a szempontból jobb lenne az orosz. Nyilván Oroszországba kiköltözni nem érdemes, de itthon akár jó karriert is befuthat az, aki jól beszél oroszul. Az olaszról már nem igazán mondhatnám ezt el, hisz csak Olaszországban beszélik, ami igazából egy nagyon szép és kellemes ország, de gazdaságilag nem zavar annyi vizet, mint a németek vagy az oroszok.



Itt vannak a variációid:

- Ha külföldön tervezed a jövődet: NÉMET

- Ha itthon tervezed a jövődet: OROSZ

- Ha gyorsan akarsz megtanulni egy szép nyelvet, pl. kötelezően előírt nyelvvizsgához: OLASZ.

2017. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tanítani melyiket lenne érdemes?
2017. okt. 23. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem oroszt sokkal jobban megéri tanulni, mint az olaszt, de nagyon nagy kitartás is kell az elsajátításához, ugyanis bonyolult a nyelvtana és nagyon hosszú szavaik vannak, amiket épp ezért nehéz memorizálni is. Minden igének 2 alakja van, és mindkettőnek a ragozása is teljesen más, így ezt is dupla munka megtanulni. Nekem jó nyelvérzékem van, érettségire már volt felsőfokúm angolból és németből, de az orosz bizony még így is kemény dió, sokszor sírhatnékom van :D


Véleményem szerint az orosz nehezebb a németnél is, pl németben 4 eset van, oroszban 6, és ahogy már mondtam, minden igének 2 alakja van(azt is meg kell tanulni, mikor melyiket kell használni, meg ugye a ragozások is bonyolultak), minden szóban máshol van a hangsúly és elég hosszúak is, a felszólító mód és a középfok képzése is lényegesen nehezebb, mint németben, sok a kivétel is...


Olaszul nem tanultam, de úgy tudom egyszerű nyelv, viszont épp ezért a konkurencia is nagyobb, mert sokkal többen beszélik itthon, mint az oroszt.

2017. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!