Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha rengeteg amerikai angol...

Cristo kérdése:

Ha rengeteg amerikai angol szöveget hall(gat)ok, akkor a beszédemre (akcentusomra) is hatással lesz?

Figyelt kérdés
Világéletemben brit angolt tanultam óvoda nagycsoporttól érettségiig, és szeretném fenntartani/gyakorolni/továbbfejleszteni ezt a tudást - már magamtól -, és videókkal meg olvasnivalókkal gondoltam és teszem egy ideje, viszont ez a kérdés megfogalmazódott bennem, ugyanis szeretném megtartani a brit angol akcentust és helyesírási szabályokat, azonban van, hogy sokszor olyan témában nézek videót, ami érdekel, és gyakran amerikai angol az előadó benne, mostmár úgy felismerem az amerikai akcentust, megértem, és néztem egyszer egy amerikai-ausztrál-brit angol akcentus összehasonlító videót, melyben azt mondták (de nem csak ott hallottam már életemben), hogy az amerikai az mindent egyszerűsít a brithez képest (kiejtést, helyesírást). És valóban. Pont ettől tartok, hogy az ember a könnyebbsége miatt akaratlanul is előbb-utóbb fog némi amerikai(s) beütést hordozni. Szóval a kérdés adott. Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2020. aug. 25. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha eros az angol tudasod, nem lesz hatassal, mert tudni fogod mikor, hol, mennyire akarod hasznalni br vs american English. Pl. FB/n hasznalod a lazabb amerikait, de tudod, hogy lenne helyes leirva, kimondva br angolban, es ahol kell/akarod, azt hasznalod. Vegulis soha nem lesz amerikai vagy brit akcentusod, hanem magyar. Ne is eroltesd, mert magyar, brit es amerikai eroltetve egyutt nagyon hulyen hangzik.
2020. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jójó, persze, a magyar mindig is ott lesz talán, de attól még van különbség pl. BrE schedule [ˈʃedʒ.uːl] és AmE schedule [ˈskedʒ.uːl], vagy BrE taught [tɔːt] és AmE taught [tɑːt] között. Vagy helyesírásban/nyelvtanban is akár. Persze ezeket most tudom, dehogy ösztönösen mi fog jönni valaha...
2020. aug. 25. 10:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy a BrE little [ˈlɪt.(ə)l] vs. AmE little [ˈlɪd.(ə)l].
2020. aug. 25. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Sz osztonosseget is Te kontrollalod. Nem jon csak az ugy magatol.
2020. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!