Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbeli nyelvvizsgán mennyire...

Szóbeli nyelvvizsgán mennyire buktatnak?

Figyelt kérdés

Most fogok menni szóbelizni és kezdek nagyon izgulni. Nem magoltam be a tételeket és most már nincs is rá időm.

De sok embertől hallottam, hogy az írásbeli a nehezebb, azon már voltam és jól ment, meg attól nem is féltem, gondoltam, hogy az menni fog.

A magnós rész is jól lett szerintem, szóval így a szóbelin 40%-ot kell elérnem, hogy ne bukjak meg. Azt csak megadják, ha már megszólalok, vagy nem? Mennyire szoktak buktatni?


2020. aug. 29. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Van egy szigorú értékelési skála, az alapján pontoznak, a teljesítményedre. Nem fejre, nem témára, objektíven. Nyugi.

Add önmagad. vannak videók youtube-on: origó nyelvvizsga kulcsszóra rákeresel, láthatsz tippeket, példákat. nem is kell bemagolni semmit, a spontán válasz jobb.

2020. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Jézusom, nyelvvizsgára magolni, meg tételek. Tudod a nyelvet vagy nem, ennyi az egész. Maximum gyakorolni kell, nem magolni. A százalékot meg nem hasraütésre mondják meg, hogy á megszólalt, akkor legyen 54.3%. Szempontokat néznek: kiejtés, nyelvtan, folyékonyság, stb.
2020. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Három különböző nyelvvizsgán voltam eddig, a szóbelin mindig több pontot kaptam, mint én magamnak adtam volna. Nem szoktak szívózni, sőt volt, hogy direkt olyat kérdeztek, aminél kénytelen voltam magas szintű szókincset használni, így több pontot adhattak.
2020. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!