Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha jovore felvetelizek a...

Romanov8 kérdése:

Ha jovore felvetelizek a Debreceni egyetem egeszsegugyi karara, (apolo szakra) akkor Eszperanto vagy lovari (c*gany) nyelvvizsgaval kivalthato a diploma?

Figyelt kérdés

Jovore szeretnek jelentkezni, az okj-s apoloit mar elvegeztem az pontot is er, plusz tantargyakat ismerne el nekem. De szukseges ugye egy nyelvvizsga, felvetelin plusz pontot er, meg az oklevel kivaltasahoz is szukseges. Erdeklodtem mar nyelvvizsga csoportokban, es tobb e-mailt is a irtam a tanulmanyi osztalynak, de valasz nem erkezett hetek ota, a csoportban meg csak annyit nyogtek oda, hogy nem igazi nyelv, tanulj hasznosabb nyelvet, angolbol kell csinalni, meg csak szapultak az eszperantot...

Hat en tanultam mar, nemetbol ket, angolbol pedig 3 nyelvtanar kuldott el, hogy csinaljam meg lovari nyelvbol vagy eszperantobol valahol, mert remenytelen eset vagyok, latjak az igyekezetem meg a szorgalmam, de sosem lesz nyelvvizsgam nemetbol se angolbol, mert szerintuk annyira nincs erzekem hozza..

A nem igazi nyelvek, vagy tanulj mast, meg alibi nyelv kommenteket kerlek mellozetek.. mar igy is borzaszto stresszes vagyok a nyelvvizsga miatt..



2020. szept. 7. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Még elfogják fogadni, ha minden igaz. Magasabb képzettségi szinthez az egyetem megkövetelheti a szakmai nyelvvizsgát.
2020. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a kérdést az egyetem tanulmányi osztályán kell feltenned, és ott hiteles választ fognak adni.
2020. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hetente 2 e-mailt is irok neki ezugyben, de azota egyikre sem kaptam valaszt.. irtam is.
2020. szept. 7. 22:40
 4/8 Garpe ***** válasza:
46%

Elvileg igen, gyakorlatilag a tanulmányi osztály dönt.


Az eszperantó esetében van szaknyelv s bizony az élő nyelv a Tudományos Adadémia állás foglalása: [link]


Ettől még a szaknyelv nem valami friss s nem túl pezsgő ezért az egyetem hozhat saját szabályokat: pl.: csak angolt fogdnak el vagy csak angols német... vagy valami hasonló.


Ha mind a kettő mehet én az Eszperantót ajánlom: az egyszerű, nincsenek kivételek és ragozások 2 eset van: pl lampo=lámpa; lampon=lámpát; hudo=kutya; hundon=kutyát.


A lovári ezzel szemben nagyon komplex nyelvtannal bír: van egy csomó nyelvtani eset, vannak nyelvtani nemek.


(apró kiegészítés: a lovári esetében rengeteg a magyarból beemelt szó, ezért sajnos a másországban élő cigányokkal nem megy lazán a kommunikáció, igaz ez most lehet előny, hiszen kevés szó van amit meg kell tanulnod; ezzel leginkább a magyarországi cigányság sajnos egyre csökkenő részével fogsz tudni kommunikálni, akik még beszélnek lováriul [sok esetben a fiatalok lovári tudása egy-két szófordulatban merül ki]; ezzel szemben az eszperantó viszont univerzális: japán, kínai, cseh vagy brit beszélő is abszolút érteni fog; ezen a nyelven van komoly szépirodalom (mesekönyvek, képregényk; megvan a teljes Biblia és a Gyűrűk Ura is nyomtatásban!), szakirodalom, tartanak tudományos konferenciákat; le van fordítva a firefox a linux disztribúciók egy jó része; a Facebook... ez sok szót jelent viszont van könnyítés: mal- -> bona=jó, malbona=rossz; dekstra=jobb, maldekstra=bal, bela=szép, malbela=csúnya, granda=nagy; malgranda=kicsi; illetve ez lehet egy jó ugródeszka a francia, spanyol, olasz esetleg az angol felé, meert nagyon sok szó ezekben a nyelvekben hasonlóan van mint az eszperantóban)


Nem akarok nagyon a lovári ellen beszélni (mert egy nagyon igzalmas nyelv és tök jó, ha a cigányságfelé szeretnél nyitni mint ápoló), viszont ha az egyszerűség a szempont, akkor az eszperantó sokkal egyszerűbb.

2020. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem emailben kell érdeklődni. Be kell menni személyesen és megkérdezni!
2020. szept. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy még aktuális e a kérdés, de én a Debreceni Egyetemre járok, itt tanulok lovárit, most lett meg az írásbeli nyelvvizsgám (a szóbelitől féltem, így csak írásbelire mentem).

Nálunk a GYGYK-n elfogadják a lovárit, órarendi óraként tanulható.

Én is elég reménytelen vagyok bármi más nyelvből, szerintem ez egy nagyon logikus nyelv, ajánlom 😊

De valóban a TO-n kell érdeklődni.

2020. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a lovári esetében rengeteg a magyarból beemelt szó, ezért sajnos a másországban élő cigányokkal nem megy lazán a kommunikáció"

Tökéletes megértjük a külföldi cigányok nyelvét, és ha nagyon akarunk, tudunk úgy beszélni, hogy ne legyen benne egyetlen magyar szó sem.

2020. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

"Nem emailben kell érdeklődni. Be kell menni személyesen és megkérdezni!"


A Felvi oldalon a szaknál leírják, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el.


Kérdező, azóta megtudtad a választ?

2021. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!