Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből B2 szinten melyik...

Németből B2 szinten melyik nyelvvizsgát érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Középfokú nyelvvizsga előtt állok és kiváncsi lennék saját tapasztalatokra. Tudom, hogy mindegyik nyelvvizsga típusnak meg vannak az előnyeI és a hátrányai is, de most arra lennék kiváncsi, hogy kinek melyik “vált be” és miért. (jelenleg az ECL-lel szemezek)

2020. szept. 8. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen célból kell.
2020. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az Origo vált be és a Telc szóbeli. Az ECL-ben a levelek jók én irásban szóban es hallasban is jó vagyok de a az olvasásertéshez több idő kell számomra. ECL-nél nekem a 45 p kevés volt a 2 szövegre. Kapkodtam nem gondoltam at azon paráztam hogy ilyen kevés az idő es sajnos az egyik szöveget nem is értettem. Az Origonál 3 orat kaptam mindenre ugy osztottam be ahogy akartam és meg is lett.
2020. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Németből az ECL B2 vizsgát csináltam 2019-ben,szóval elég sok tapasztalatot szereztem erről a központról. Budapesten csináltam amúgy. Ami nehéz és érdemes többet foglalkozni vele az íráskészség. Én napi 2 levelet írtam, szinte hibátlanul és mégis úgy lepontozták mint a szart. 52% lett, gondolom egy szívtelen gonosz javította. A szóbeli az jó volt, bár a párom nem volt túl jó, de ez mégse befolyásolta az én eredményem, hiszen 96% lett összesen. Amire érdemes még figyelni az a hallás, sokszor vannak háttérzajok, akcentus (svájci,osztrák és vmikor nagyon halkan is dumálnnak).Sok sikert kívánok!
2020. szept. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 10. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Én angolból Origot csináltam, németből most augusztusban BME-t, szóval van összehasonlítási alapom. Szerintem az egynyelvű nyelvvizsga sokkal könnyebb, ezért tudom a BME-t javasolni. Nem kell a fordítással bajlódni és ha nem értesz valamit akkor sincs baj, mert ki tudod következtetni a megoldást. Az írásbeli és a szóbeli is korrekt volt, a hallott szövegre gyúrj rá, mert az nagyon nehéz volt.
2020. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!