Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írásbeli nyelvvizsga még idén?

Írásbeli nyelvvizsga még idén?

Figyelt kérdés

Két hónapja tanulok minden egyes nap angolt, nagyon jól haladok, már hét igeidőt tudok is. Minden nap gyakorlok is. Ezelőtt tizenkét évig "tanultam" angolt, de sajnos az nem sokat ért, mert tényleg olyan tanáraim voltak, hogy szó szerint semmit nem tanultunk, mert a tanár bejött laptopotni, és ennyi volt az óra. Szóval intenzíven két hónapja tanulok, előtte két igeidőt tudtam, és ennyi. Szókincsem is kb nulla volt, mára már elég sokat fejlődött viszonylag az is.

Ha folytatom a mindennapos tanulást, plusz tanulok még külön szavakat/kifejezéseket is, akkor meg tudnám csinálni az origó középfokú nyelvvizsga ÍRÁSBELI részét? A szóbelit később csinálnám meg, mondjuk jövő május környékén.

Szavakból a háromezer angol szót biztos meg fogom tanulni a fontos kifejezéseken kívül, plusz végig fogom venni a tizenkét igeidőt is, és be fogom gyakorolni ezek (meg a többi szerkezet) alkalmazását is.

Töltöttem mostanában internetes feladatsorokat (találtam egy olyat is ami elvileg nyelvvizsga feladat volt), és egészen jól ment ezeknek a megoldása.

December környékén gondoltam, hogy jelentkezem íràsbelire. Szerintetek lehetséges, vagy inkább jövőre jelentkezzek nyáron komplexre? Azt tudni kell, hogy jövő nyáron lesz egy nagy vizsgám is, szóval arra is készülnöm kell majd sokat.


2020. szept. 11. 02:11
 1/3 A kérdező kommentje:

Mármint jövő nyár elején lesz a nagy vizsgám, ezért gondolkodom ezen a megoldáson.

Ezen kívül szeretnék még nyelvvizsga feladatokkal foglalkozó könyvet is venni, és abból gyakorolni konkrét feladatokat.

Laptopozni*

2020. szept. 11. 02:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogy úgy csináld, hogy az ismétlés a szóbank bővítése mellett az adott nyelvvizsga típusfeladatait kezdd el begyakorolni, abból látni fogod, hogy vagy-e már olyan szinten. Egyébként szerintem, ha már most ennyire benne vagy, akkor nem érdemes nyárig húzni, mert ilyen hosszú idő vissza is üthet, vagyis felejthetsz is! + érdmes lehet a járványhelyzetre is figyelemmel lenni, mert ma így, holnap meg ki tudja.

Hajrá!

2020. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor jól látom a helyzetet. Köszönöm a válaszodat!
2020. szept. 21. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!