Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy nézzek filmeket, sorozato...

Hogy nézzek filmeket, sorozatokat nyelv tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Már tettem fel kérdést, de akkor ezt elfelejtettem bele írni.

Németül most kezdtem a 0-ról tanulni.

Angolt már tanultam kicsit.

Hogy nézzem a filmet németül? Németül, német felirattal vagy németül és a felirat még Magyar legyen hozzá?

Szintén ez volna a kérdésem az angolok is.

Ha már megy és el tudom hagyni a feliratot akkor csak német, angol szinkronnal nézem.



2020. szept. 11. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Semmikép ne magyar felirattal.
2020. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 0 tudással nincs sok értelme nekiállni filmeket nézni, mert tényleg semmit nem fogsz érteni. Jól jönne hozzá mondjuk legalább egy A2-es tudás.
2020. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Netflixen angolul tuti lehet nézni mindent, de amihez van német szinkron vagy felirat, nem látom értelmét nem elérhetővé tenni (nem tudom ez hogy megy, én maradi vagyok, tévében és DVDn nézek filmeket).
2020. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Német filmet német felirattal. Ha neked ez motiváció, akkor nézd őket már most, de ha nem különösebben, akkor előbb tanulj meg egy minimumot, hogy érts is belőlük valamit. Szerintem.
2020. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem. A motiváció nem ez. Vagyis minimálisan ez is, hogy a jövőben eredeti nyelven (első sorban angolul) tudjam nézni a filmet, de a tudás a fő.
2020. szept. 12. 00:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Végezz el egy kurzust az interneten vagy kezdj el Duolingozni/Babbelezni. Majd miután eljutottál egy A2-es szintre kezdj el könnyű filmeket németül német felirattal nézni. Semmi képpen sem magyarral. Álíad meg ha van egy idegen szó, írd le és keresd ki
2020. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm anonim.

Profi vagy ezen a téren

2020. szept. 12. 09:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem ami bevált az a Nicos Weg kurzus némethez. Van A1, A2 és B1-es szint, ingyenes online. Mindegyik leckéhez van egy kis videó, tehát van egy sztori , lényegében egy filmet nézel végig kis részletekben, de emellett megtanítja a nyelvtant, szavakat is.
2020. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézz gyerekmeséket kezdetnek, ha azok jól mennek, akkor próbálkozhatsz olyan filmmel sorozattal, amit már nagyon sokszor láttál magyarul
2020. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Deutsche Welle nevű honlapot ajánlom, emlékeim szerint vannak rajta sorozatok is, egyszerű nyelven. Ha pesti vagy, érdemes beiratkozni a Goethe Intézet könyvtárába és segítséget kérni a könyvtárosoktól, ajánljanak filmeket, nagyon egyszerű könyveket, anyagokat. Jó, ha jelentkezik az igény az olvasásra, filmezésre már az elején. De őszintén szólva amennyit az ember valóban hasznosan tud koncentrálni idegennyelv-tanulás egy filmre, az kb. 10 perc. Nem több óra. Ezt kutatások támasztják alá. Nem véletlenül van az, hogy a tanárok ahhoz, hogy ne terheljék túl a diákok munkamemóriáját, nem nézetnek hosszan filmeket az órán. Nincs is idő rá. Általában bizonyos jeleneteket válogatnak ki, azokhoz oldanak meg feladatokat, és ha van kedved, megnézheted az egészet otthon felirattal. Szókincses feladatokkal, vagy az egyik készséget kiemelve oldatnak meg feladatokat, projekteket. Erre otthon, egyedül nincs lehetőséged. Ettől függetlenül is azt javaslom, hogy próbálj meg olyan filmeket vagy kisfilmeket keresni, amikhez van tananyag is, ilyen a Deutsche Welle oldala is, asszem van egy olyan, hogy Jojo sucht das Glück. Bugyuta nagyon, de a célnak megfelelő, felirat is van hozzá. Viszont emlékeim szerint B1-es, ami neked nagyon durva. Ezért keresnék célzottan olyanokat, amik egy adott szinthez készültek, feladatokkal, megoldókulccsal. Lényeg, hogy bontsd több részre, semmiképp ne egybe nézd meg. Ha jársz némettanárhoz, kérd meg, hogy dolgozzatok filmekkel is.


Egyébként a későbbiekben lehet értelme, de ez már B2+ szint, hogy különbözőképpen nézz filmeket.

-felirat nélkül a hallásértést fejleszti

-német felirattal sikerül összekapcsolni a hallott és írott szöveget, ezáltal rögzülnek a jyelvi struktúrák, a helyesírás

-magyar felirattal pedig a fordításkészségedet fejleszted, de csak akkor, ha nem vakon olvasod a szöveget, hanem figyelsz a beszédre is és összehasonlítod a kettőt folyamatosan.


Hatékonyan figyelni akármelyik esetben nagyon rövid ideig lehet. Ettől függetlenül lehet nézni filmeket hosszan is, csak annak nem az idegennyelv-tanulás a célja, hanem a szórakozás. Persze hallani, hogy van aki sorozatokból tanulta meg a nyelvet. Elhiszem. Ha megnézel 4000 sorozatot vagy filmet B2+ szint fölött, biztosan rögzül valami. Hatékony és célzott nyevtanulásnak nem nevezném azonban.


(Némettanár vagyok)

2020. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!