Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás céljából hogyan...

Nyelvtanulás céljából hogyan nézzek sorozatokat?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok.


Azt mondják angol szinkronnal és felirattal kell nézni.


No de ha nem értem teljesen amit mondanak, akkor le kéne állítanom a filmet hogy jegyzeteljek?


Vagy csak nézzem és értek amit értek belőle?


Hogy érhetek el ezzel fejlődést?



2018. júl. 27. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bàr nem angolból, de én két részre szedtem. Az egyik módszer az volt hogy felirattal és onnan kiírtam ismeretlen szavakat, mondatokat, szószerkezeteket (persze nem egyszerre mindent, meg sokat értettem tehát nem az volt hogy leàllítottam màsodpercenként. ) A màsik pedig az hogy csak néztem és hallgattam, figyelve magàt a beszédet.
2018. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Amit nekem javasoltak (még nem kezdtem neki, ahhoz egy szintet el kell érnem):


1. Első lépésben mesék, angol felirattal. Állítólag ha magyar felirattal nézed, akkor az agyad nem tudja összekapcsolni, és automatikusan a magyar szöveget helyezi előtérbe.

A mese állítólag azért jó, mert egyszerű a nyelvezete, és sokkal jobban artikulálnak, mint a felnőtteknek szóló filmekben.


2. Ezután jöhet a Jóbarátok. Állítólag ez is könnyen érthető.

3. Majd bármyen sorozat, filmek. Szigorúan angol felirattal!

2018. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol emberfuggo, van, aki megallitja a filmet, es szotaraz. Masok pedig nezik, es figyelnek. Kb. ugyanolyan hatekony a ketto, mert ha nem szotarazol, tobbet tudsz megnezni azonos ido alatt, illetve a hallas utani szovegertesed is tobbet javul a mennyiseg miatt.


En is igy tanultam meg joreszt, nehezen elertem egy kozepfoku szintet, aztan elkezdtem filmeket nezni, elobb angol felirattal, kesobb anelkul. Aztan kerestem valami olyan youtube csatornat, amin csak dumaltak (igy nem kell nezni), es erdekelt a temaja, es betettem hatternek. Eleg sokat szamitott.

2018. júl. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"angol szinkronnal" = angol eredetiben


"ha nem értem teljesen amit mondanak, akkor le kéne állítanom a filmet hogy jegyzeteljek?" - Isten őrizz! Attól tíz perc alatt elmenne a kedved az élettől is. :)


"Vagy csak nézzem és értek amit értek belőle?" - Igen, és olyan sorozat legyen, ami tetszik, hogy hamar rászokj, és egyre jobban érdekeljen, hogy vajon miről beszélhetnek benne.


"Hogy érhetek el ezzel fejlődést?" - Lassan, de biztosan.

2018. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!