Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol és a francia párhuza...

A spanyol és a francia párhuzamos tanulásában mennyire akadályozó, hogy rokon nyelvek? Mindenképp keverném a kettőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Orosz nyelv és történelem tanárnak tanulok az egyetemen, és egy ösztöndíjból kapok 2 ingyenes nyelvtanfolyamot. Oroszból C1-en vagyok, és az ösztöndíj első feléből elmentem egy francia tanfolyamra, melynek az első részét elvégeztem. Viszont a spanyolt auto didacta módon már régóta vittem, elmentem szintfelmérőre és kiderült, hogy abból már A2-es szinten vagyok.


Viszont mindkét nyelv és kultúra érdekel. Eddig úgy voltam, hogy a spanyol jobban, de közben a franciát is megkedveltem. Úgyhogy nem tudom, a következőkben mit csináljak. Vigyem tovább a spanyolt, mert abból magasabb szinten vagyok, és hagyjam a franciát, mert csak bezavarna? Nyilván lehetetlen mindkét nyelvvel egyszerre foglalkozni, csak ezen dilemmázok.


Gondolkodom azon, hogy utólag az orosz-töri mellé a kettő közül egyikből szintén elvégzem a tanárit.



2020. szept. 19. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Először is gratulálok a szakválasztáshoz.


Válaszolva a kérdésedre:


1) Tudsz két rokonnyelvet vinni egyszerre. Én a franciát és az olaszt viszem együtt. Nem zavarnak be egymásnak, sőt még segítenek is. Írásképben a hasonlóság miatt a gyengébb szintűt könnyebben meg tudom érteni.


2) Én a helyedben a FRANCIA nyelvet vinném tovább, ha választani kell a két nyelv közül és csak az egyikre van jelentősebb időd, energiád. Nemzetközi cégek alapján (ebben dolgozom) az ANGOL, NÉMET, FRANCIA, OROSZ nyelvek a legkeresettebbek. Plusz: az angol, német, francia nyelvek után jár(hat) nyelvpótlék közszférában.


3) Ha a SPANYOL erősebb és nagyobb a motivációd is a fejlesztésére, akkor maradj annál - tapasztalatom szerint nem a nyelv "hasznossága" hanem a "motiváció" a tanulás tempójának motorja és ereje.

2020. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kiegészítve az előttem szólót, azért egyre nagyobb igény van manapság spanyolul tudó emberekre (én a kecskeméti Mercedes közelében lakom és múltkor is spanyol összekötő embert kerestek, mert egyre inkább erősödött a mexikói partner vállalattal a gazdasági kapcsolatuk) multis cégeknél és tolmácsként is elég keresettek, mivel Európában nem jellemző, hogy valaki spanyolul beszél.

Szerintem amúgy, ha mindkettő érdekel, egyiket sem érdemes abbahagyni, sőt mivel a két nyelv hasonló, még egész gyorsan haladhatsz is kettőben, persze lehetséges egyszer egyszer egy kis nyelvi interferencia. Én egyébként spanyol szakon tanulok az egyetemen és a specializációm miatt katalánul is és eddig nem volt nagyon bajom belőle és a katalánnal is tök gyorsan haladok a spanyolnak köszönhetően. (Spanyolból C1/C2, katalánból A1/A2 szinten vagyok).

2020. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban, az okozza nálam a dilemmát, hogy jelenleg mindkettő nagyjából egyformán érdekel, így nehéz a döntés. Lehet, azt fogom csinálni, hogy spanyolból (mivel azzal előrébb vagyok) feltornázom magam nyelvvizsgáig, majd rátérek a franciára, és abból is.
2020. szept. 20. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én a spanyolt és az olaszt viszem egyszerre, és nem zavarnak be, inkább segítség, főleg a nyelvtanban, igeidőknél. Az elején a számoknál volt egy kis kavarás, de mostmár ez nincs. Én is hasonlóképpen tervezem, mint te. Spanyolból előrébb vagyok, idén még leteszem a felsőfokút, aztán ráfekszem az olaszra jobban és jövőre abból is mehet a felső.

2020. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Szeretném megkerdezni, hogy több nyelv együttes tanulását hogyan osztjatok be?

Minden nap másik nyelvvel foglalkoztok vagy van egy fő nyelv amivel mindennap foglalkoztok s mellé pár órában "ismerkedtek" az "új" nyelvvel? Hogyan célszerűbb beosztani, a kavarodást elkerulve?


Köszönöm előre is a hasznos tippeket 😊

2020. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én speciel minden nap foglalkozom a spanyollal (egyetem miatt kell is mondjuk), meg minden nap beszélek spanyolajkú emberekkel. Az egyetemen felvettem ugye a katalánt, amiből heti szinten két órám van, de amikor már egy kicsit besokallok a spanyoltól akkor is előveszem. Mondjuk nekem a spanyolom kb C2 (nem tudtam a pandemia miatt nyelvvizsgázni, úgyhogy hivatalosan csak C1-em van), a katalánom meg még A2-B1, mivel szeptemberben kezdtem.
2020. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm válaszod. Én német nyelvteruleten dolgozom, így az az a nyelv amivel találkozom napi szinten. Az angol is megyeget, ebből a diploma mellé szakmai gazdasági közepet tettem le. Franciát szeretném elkezdeni, mert mindig is nagyon tetszett 😊 csak nem tudom, hogy lenne okosabb : mindennap egy kicsi francia az angol gyakorlás mellett vagy ki jelölni pár napot csak franciara a maradék napokon pedig a már tanult nyelvek gyakorlása.
2020. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az utóbbit ajánlom, nekem bevált amikor angol mellett annó elkezdtem a spanyolt. Egy idő után, amikor már magasabb szinten vagy belőle, akkor azt ajánlom fogyassz francia tartalmakat minden nap, mert az nem kimondottan tanulás, de nagyon sokat dob a tudásodon. Azt mondjuk el kell mondani, hogy szerintem ez egyén függő is. Ami mindenképp kerülendő az a "túlzott" gyakorlás, nem szabad eljutni arra a pontra, hogy az adott nyelv teljesen kifárasszon.
2020. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen 😊
2020. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!