Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középszintű érettségire...

Német középszintű érettségire miből készüljek fel, hogy meglegyen legalább a 3-as?

Figyelt kérdés

4 évig tanultam középiskolában a németet és most októberben érettségizem (mindenből) , de kb. semmit nem tudok.


Miből készülhetnék fel, hogy legalább a 3-as meglegyen! ?


A szövegértést még betippelgetem, de a többivel gondok vannak főleg a levéllel, hiszen egy mondatot nem tudok magamtól összerakni.


Ezért gondoltam, hogy megveszem Dr, Scheibl György Einfach Grammatik könyvét és abból megtanulom az alap nyelvtant+ naponta 10 szót.


Mi a véleményetek erről a könyvről vagy van jobb is, ami az alapokat megtanítja 1 hónap alatt vagy hogyan készüljek minél eredményesebben és gyorsabban?



2020. szept. 25. 11:32
 1/1 fomlang ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet, amit írsz.Szótanuláshoz ajánlom a Napszótárt, benne napi 10 szavas egységekből választhatsz, témakörönként.Antikváriumon keresztül próbálj rákeresni, persze a német változatára :) .

Egy hónap alatt nem lesz könnyű pótolni a legszükségesebbeket, de remélem, azért sikerülni fog!

2020. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!