Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a filmeket csak angolul,...

Ha a filmeket csak angolul, tehát eredeti nyelven nézném, akkor egy idő után tökéletesen tudnék beszélni is angolul?

Figyelt kérdés

Nem gyorsan szeretnék megtanulni angolul, hanem inkább minél jobban, profin.

Ha bárkinek van még ötlete, hogy hogyan tudnék megtanulni jól angolul, akkor az írja le.

És ne angol könyveket ajánljatok, azokból eddig nem nagyon tudtam megtanulni semmit, nem szeretek olvasgatni.



2020. szept. 27. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Akkor ez bukó.

Filmnézéssel nem fogsz megtanulni semmit.

2020. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én kb 14 éves koromig az alap "hi how are you, what's your name" stb frázisokon kívül semmit sem tudtam beszélni. Érteni értettem ezt-azt, de az angol tanárom nemigen volt a topon, úgyhogy kábé semmit sem tanultunk az órák alatt. Nekem rengeteget segített, hogy sorozatokat/filmeket néztem magyar felirattal, később angol felirattal, aztán a végén már semmilyen felirat nem kellett hozzá. Bár írod, hogy könyveket ne ajánljunk, nekem az is segített, hogy megpróbáltam minél többet angolul olvasni, és angolul írni is. Az elején iszonyú pocsék irományokat produkáltam, tele hibákkal, de minél többet gyakoroltam, fordítottam más szövegeket, annál természetesebben jött az egész. Kezdetnek a filmek, sorozatok nagyon jók voltak, hogy megtanuljak bizonyos szófordulatokat, szlenget, amiket tankönyvekben nem annyira írnak le, a mindennapi helyzetekben viszont igenis előfordulnak.
2020. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem bukó. Sitcomokkal kezdj szerintem, mert azoknak egyszerű a sztorija, rendesen artikulálnak, hogy átmenjen a poén, és sok szleng van bennük.
2020. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Úgy tanultam meg angolul, hogy meg akartam érteni a kedvenc zenekarom dalszövegeit és elkezdtem szótárazni a szavakat és kifejezéseket. Ezzel egyidőben a kiejtés is gyakoroltam mert olvasva a szöveget együtt énekeltem velük. Ha volt egy bonyolultabb mondat amit gyorsabban énekeltek, akkor addig próbálkoztam amíg tökéletesen nem ment. Szép lassan összeált a dalok jelentése és egy olyan kiejtés ami szinte majdnem akcentus nélküli.

Aztán jöttek a sorozatok/filmek. Mivel nem betűnként olvasok hanem több szót is fel tudok dolgozni egyszerre, nem okozott gondot a kép és a magyar felirat egyidejű nézése.

Ez viszont annak köszönhető hogy gyerekkorom óta olvasok.

2020. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A filmnézés, beszélgetés nagyon hasznos, ezekkel nagyon jól lehet fejleszteni a képességeket, gyakorolni a szóanyagot, és a nyelvtant, és új kifejezéseket is lehet tanulni. De emellett azt gondolom, hogy szépen napra lebontva haladási terv mentén (nem lehet megúszni) a szavak, és nyelvtan tanulását. Mindenkinek más módszer válik be a szavak és nyelvtan tanulásnál. (érdemes utána olvasni, és/vagy kipróbálni, hogy milyen tanulástípus illik hozzád: vizuális, auditív stb., ennek megfelelően kell kiválasztani a módszert) Szerintem általában minden tanulási típusnál fontos, hogy a szavakat ne "egyedül" tanuljuk, hanem mondatban (példamondat, ami asszociatív jellegű), van akinek, segít ha tematikus, logikus a szókincs rendszerezése.
2020. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyelvtant is logikailag érdemes megérteni, és egy-egy példamondatot esetleg hozzárendelni a szabályokhoz. Általában az "olvasgatós" könyvek kurzuskönyvek, ezek tartalmaznak olvasmányokat. Érdemes tehát logikusan, a legfontosabb szavaktól indítva a kevésbé gyakoriakig. Érdemes megkeresni leggyakoribb szavak listáját (van egy erre épülő könyv, csak tematikus szólistákat tartalmaz, példamondattal és magyar jelentéssel, de csak b2 szintig), ha profi szeretnél lenni, akkor a-tól z-ig mindent tartalmaz a Cambridge vocabulary in use könyvsorozata. (a1-c1) De valóban, a film és a beszéd nélkül (tényleges nyelvhasználat) nem lehet sokra menni. De ez fordítva: csak filmnézés, koncentrált, célirányos szó-nyelvtan tanulás nélkül ugyancsak nehézkes. 6. voltam
2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat segít, az biztos, viszont ha soha nem szólalsz meg, akkor hiába érted tökéletesen a nyelvet, hiába gazdag a szókincsed, és hiába tudnád elméletben, hogy kell kiejteni a szavakat, akkor egy éles helyzetben meg sem fogsz tudni mukkanni. Gyakorlás nélkül sajnos nem sokat ér (a beszéd terén legalábbis).
2020. okt. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszederteshez segit, de beszelni nem.
2022. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!