Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan bunkó stílusban válaszolnak itt a GYAKORIKÉRÉDSEK oldalon?!

Figyelt kérdés
Régóta vagyok ezen az oldalon és feltűnt, hogy sokan egyszerűen olyan bunkó stílusban képesek választ írni, hogy nem is értem. Én is néha felteszek teljesen átlagos kérdést, mert nincs kedvem guglizni, erre valaki csak azért is bepötyögi, hogy "mi a francért nem írod a googlbe, nincs értelme a kérdésednek" kb. ilyen stílusban. Nem értem. Ez egy olyan oldal ahol nyugodtan kérdezhetsz bármiről. Miért pazarolják még azt pár mondatot is, hogy ezt elmojdák? Nyilván ott több válasz van, de mi van ha én kifejezetten itt akarom megkérdezni? Máskor meg kisállat név választásban kérek pár ötletet, erre sokan adják a "nevezd már el saját magad a saját állatod, jó gazdi lehets ha nevet se tudsz magadtól" stílusú válaszokat. Pedig semmi provokatív, támadó dolog nem volt a kérdésemben erre ezek jönnek, mikor tényleg néha várnék jó ötleteket, mivel nem mindig van épp. Máskor meg külön kérik, hogy linkeljem már be a megemlített kérsdéseket különben kamus vagyok. komolyan? Arra pl. nem gondotlak,hogy az egy régebbi fiókom volt itt és váltottam, vagy mi a francért tárolgassam a kérdést, mikor kaptam rá választ nem? Sőt néha privát üzenetek tömege is jön, olyan szavakat használnak, hogy néha könnybe lábad a szemem, mert kicsit érzékeny vagyok. Perse névtelenül adja itt a nagyszájút, de valóságban tényleg kevés az ilyen bunkó. Engem egyszer támadt meg valaki facen, mert nem volt hajlandó elhinni a koromat amit direkt ki kellet írnom, mert felelőtlen állatgazdi lennék nélküle, persze nekem esett privátban és tiltott engem és abarátnőimet aki megvédett mindenkit letiltott. Látszott rajta, hogy nem normális volt. Meg hiába mondtam, hogy ne posztolgassa a képeim, erre ő "ez egy nyilvános oldal,facebok nem valami izé"...mikor a csoportban ahol volt, ott vannak szabályok pont az ilyenek miatt, moderátor már szerencsére tett intézkedést, de akkor is hogy lehetnek ilyenek? Személyeskednek ilyen tisztelettudó csoportokban, ahol szabályok vannak, erre megszegikn és még nekik áll feljebb..Hihetetlen. Titeket nem zavarnak az ilyen emberek? Engem nagyon elkeserít néha, mikor felteszek egy tök tlagos kérdést és vagy nem a kérdésre kapok választ, bunkó, alpári stílusban ad választ vagy egyszeráen le fogyiz pedig semmi okot nem adtam neki...Más van ezzel így??

2020. szept. 28. 01:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*bocs a hibákért, mielőtt emiatt is meg támadna valaki..
2020. szept. 28. 01:26
 2/13 Argloss ***** válasza:
96%

Isten hozott az interneten. Ha valahol következmények nélkül meg lehet tenni dolgokat, ott lesznek olyanok akik ki is használják ezt.

Neked kell megfelelően kezelni ezeket a dolgokat. Ahogy az állatkertben se állsz le veszekedni a tigrissel, hogy őt miért nem lehet megsimizni, mint a nyuszikat, úgy az interneten se tedd ezt, hanem válaszd azokat a közösségeket, ahonnan kiszűrik a számodra veszélyes embereket.

2020. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Te vagy a kb. 10.000-dik, aki ezt a kérdést kiírta. És most is ugyanaz rá a válasz, amit már az #1 is kifejtett.
2020. szept. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-asnak ennek az oldalnak a neve GYAKORI kérdések azaz nem RITKA, tehát nyilván sok ezer kérdés van ehhez hasonló ÉÉS? talán emiatt tilos ilyet írni még? mivan ha épp nem vettem ezt figyelembem, vagy csak új válaszoakt szeretnék...hihetetlen hogy erre is feláldozod az idod hogy ezt leird..
2020. szept. 28. 02:28
 5/13 Argloss ***** válasza:
86%

Érdemes lenne átgondolnod, hogy mi az a vita amibe érdemes belemenni és mi az ami annyira jelentéktelen, hogy foglalkozni is kár vele.

Én azt tanácsolnám, hogyha nem szereted a pofonokat, akkor ne állj érte sorba.

2020. szept. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy anonim fórum,ahol kb. semminek sincs következménye (mondjuk ez nem teljesen igaz,de kb.ez van),max. kitiltanak.
2020. szept. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőződésem, hogy internetre kommentelni az embereknek egy jelentős része azért jár, hogy egy szar munkanap után levezethesse a frusztrációját az asszony helyett valaki máson.
2020. szept. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Engem az zavar, hogy valakinek ez a legnagyobb problémája. Nyilván van olyan kérdés neked is, amitől fognád a fejed, na. A gyík válaszokat meg át kell pörgetni.

Van amikor pont a trollkodás miatt érdemes olvasni a gyakorit, hiába vagy kiakadva, mert hidd el, sok olyan kérdező van, aki nem választ vár, hanem a saját igazát akarja bizonyítani, vagy épp unalomból ír ki simán guglizható kérdést.

2020. szept. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ennek szerintem két tényező az oka. Az egyik az az oldal hitelesítési rendszere. Az ahogy az oldal „eldönti” egy válaszadóról, hogy a válaszai hasznosak vagy sem.

A másik pedig az, hogy a legtöbb ember elismerésre és elfogadásra vágyik. Az internet pedig a virtuális elismerések világa. Erről szólnak a közösségi médiában a szerkesztett képek, a lájkok a követők.


Na most ennek a két tényezőnek a találkozása az, ami szerintem a trolloknak meg adja azt a figyelmet és „elismerést” amire vágynak. Valaki kérdez valamit, megy Pistike aki málnafagyi szakértő és 15 éves és odaböffenti a kérdezőnek. „az ilyen életképtelenek mint Te, úgy sem értenék meg” és mennek a Csoki fagyi, meg citrom fagyi szakértők, aki szerint Pistike válasza hasznos, mert nekik ez elég vicces volt. Pistike naponta 80 kérdéshez böfög, amiről nem tudja a választ, de jól kioktatja a kérdezőt és megy szépen egy listában előre. Ha esetleg találkozik egy Nicknévvel ami nincs elrejtve de itt a listában éppen megelőzné, mert a másik hasznos válaszokat ad, akkor Pistike sorra nyomkodja a másik válaszait, hogy nem hasznosak, ahogy a többi Pistike is. Amikor ezt látják a csoki és citromfagyi szakértők, hogy pirosba ment egy értékelés, ők is rányomnak a piros kézre és az oldal őket is megdicséri, hogy juj milyen kis ügyesen nyolcvan akárhány százalékban hasznosan értékel válaszokat.

A gond ezzel csak az, hogy egyre többen jönnek troll választ adni, troll kérdést írni, troll válaszokat olvasgatni és azon röhögni és egyre kevesebben fognak jó kérdéseket feltenni és arra egyre kevesebben fognak, normális választ adni.

Tök jó lenne ez az oldal, mert van egy problémád, amire a google nem tudja a választ és választ kapnál azoktól az emberektől akik hasonló problémát már megoldottak. Viszont az oldal hitelesítési rendszere sajnos ezt a célt jelenleg nem támogatja. Mert az extra névtelenség eleve hiteltelenné tesz bármilyen válaszadót, nincs az a hitelesítési rendszer, ami bármely terület szakértőjét hitelessé tenné névtelenül vagy legalább egy Nick név nélkül.


Azért arra felhívnám a figyelmed, hogy attól, hogy egy válasz bunkónak tűnik, még nem biztos, hogy nem hasznos és attól, hogy egy válaszadó kedves veled még egyáltalán nem biztos, hogy a válasza hasznos.

2020. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Nincs kedved beütni a googleba. Pedig a googleba beütni gyorsabb és nem is fog felháborodni, minek kérdezted meg.
2020. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!