Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy olaszt tanuljak?

Németet vagy olaszt tanuljak?

Figyelt kérdés
Jövő évtől kezdek tanulni 2. idegen nyelvet. Szerintetek a németet vagy az olaszt válasszam? (azt hozzá tenném hogy 6 évig tanultam angolt meg ugye ebben az évben)

2020. okt. 1. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Német
Olasz
35 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Karrier szempontjából valószínűleg a némettel jobban jársz. Azon felül pedig egyéni preferencia; én személy szerint a latin nyelveket jobban szeretem.
2020. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A német hasznosabb szerintem, de ha valami van ami az olaszhoz húz, azzal sem jársz rosszul.
2020. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen területen képzeled el magad?

Balaton környékén turizmusban inkább német. Idegenvezetőként inkább olasz, kevesebb lesz a konkurencia.

Gazdasági szempontból német, német cégek itthon, jobb külföldi lehetőségek. De ha te kifejezetten Olaszországba akarsz költözni, akkor nyilván olasz. Ha meg hobbiként akarod megtanulni, akkor mindegy, melyik, a lényeg, hogy szeresd az adott nyelvet. Az angol mindkettőhöz jó alap.

2020. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tanár szeretnék lenni. Ilyen szempontból mindegy melyiket tanulom.
2020. okt. 1. 13:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Némettel több a lehetőség, sokkal többen tanulják, így magánban is nagyobb a kereslet. Cserébe a konkurencia is.

Olaszt kevesebb helyen tanulnak, nem minden iskolában, de így versenytársad se lenne annyi.

2020. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha még van időd eldonteni, akkor kezdd el párhuzamosan mind a kettőt, és figyeld meg, melyik nyelv szólít meg jobban. Amire jobban érzed, hogy a tiéd, hogy szivesebben tanulnád, könnyebben tudsz motivációt, kedvet kapni rá, azt válasszad. És ne a gyk-s random idegenektől várd, hogy ezt eldöntsék helyetted.
2020. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A német "papíron" kétségtelenül hasznosabb. Én is ezért választottam. A tanulásával még nem is volt baj, sőt, egészen kiváló tanárom volt. Aztán kaptam egy németországi ösztöndíjat, és bár alapvetően korrekt volt minden, úgy jöttem haza, hogy én aztán soha többé nem vagyok hajlandó használni! - Szerencse, hogy csak 3 év munkája lett "kuka". Aztán megtanultam olaszul egyedül, itthon.

Ezt csak azért írom, mert a motiváció RENGETEGET számít. Hiába a világ leghasznosabb nyelve, ha akár csak közömbös vagy iránta. Azt válaszd, amiért valóban lelkesedni tudsz! A célnyelv országait / kultúráját, és természetesen magát a nyelvet is vedd számításba.

(Én azért nem bánom olyan nagyon a választásom, mert a másik választható nyelv iránt is közömbös voltam. Pech.)

2020. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Németet 😊 segítek neked Szívesen
2020. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ!
2020. okt. 12. 16:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak nehogy úgy járj mint a barátnőm. 5 évig angolt tanult, és amikor elkezdett németet, teljesen összekavarodott a két nyelv a fejében. Én az olaszt ajánlom.
2020. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!