Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé, olaszt vagy...

Angol mellé, olaszt vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Hali!

Angolból felsőfokúm van, németet tanultam általánosban az olaszt viszont csak itthon "tanulgattam" (pár fontosabb mondatot)..

Melyiket lenne érdemesebb tanulnom? (Középfokig minimum el akarok jutni..melyiknél mennyi idő lenne ez?!)

(Németországban van testvérvárosunk, voltam kint nagyon rendesek, azóta is jóban vagyunk)



2014. aug. 11. 17:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Építőmérnöknek tanulok.
2014. aug. 11. 17:12
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem németet.
2014. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Véleményem szerint a német azért lenne jobb, mert többen tanulják mint az olaszt.. Illetve itt van mellettünk Ausztria, tehát már ott megtudod értetni magad. Német!
2014. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen németet.
2014. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor németből mennyi idő kb. amíg elérek egy középfokú szintet? Mennyi munkaóra?

2014. aug. 11. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Olasz nagyon könnyű nyelv,viszont a németnek több hasznát veszed itthon.De az olaszt is sokan beszélik.
2014. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi,

az a gond, hogy az olasz valahogy jobban tetszik, viszont a német az többet érne...úgyhogy nem tudom, melyiket tanuljam?! érveket-ellenérveket tudnátok mondani?

2014. aug. 12. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a német hasznosabb lenne, többen beszélik mint az olaszt.

Én úgy tudom hogy kb 2500 óra kell a német megtanulásához.

Én hét éve tanulom de nehezen megy,de lehet hogy csak nekem nem fekszik.

Én olaszt szívesebben tanulnék, mert érdekel vagy spanyolt, nekem könnyebben megy a nyelvtanulás ha olyan nyelvet tanulhatok ami érdekel is.

2014. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

800-1000 óra tanulás kell egy középfokú nyelvvizsgához, ha nyelviskolába beiratkoznál. Ez minden nyelvre vonatkozik, heti 4 óra van egy héten, évi 120, és így kb 5 év kell a biztos tudáshoz.Ezek a leadott órák számai, természetesen a megtanulása, és a házi feladatok azok mellé jönnek.

Egyébként én is a németre szavaznék, munkahelyek szempontjából sokkal előnyösebb, ha ezt is tudod, az angol mellett.

2014. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A német nyelv sokkal jobban hasznodra válna, hiszen a népszerűsége az angol után nem sokkal marad le. Soha nem tudhatod, hogy mit hoz az élet, és még akár az állásod is múlhat rajta.Például külföldön lehetőséged lesz dolgozni, és ahhoz elengedhetetlen mondjuk a német nyelv használata. Nekem kötelező tanulnom a németet második nyelvként(természetesen első nyelvem az angol), de nem zárkózom el tőle, mert még jól jöhet a továbbiakban.

Ez persze szubjektív vélemény, de szerintem érdemes rajta elgondolkozni.

18/L

2014. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!