Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az átlag magyar jobban beszél...

Az átlag magyar jobban beszél angolul, mint az átlag svéd/holland?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 17:12
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
kb egy szinten
61 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, Hollandiaban szinte mindenki (foleg aki nem mostanaban vandorolt be) beszel valamennyit angolul. Szinte minden ugyedet el tudod intezni angolul. Gondolom Svedo. hasonlo
2020. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most viccnek szántad? Átlag magyar nagyon rosszul beszél angolul, ha egyáltalán beszél. Az átlag svéd/holland pedig majdnem, hogy jobban beszél angolul, mint egy átlag angol.
2020. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha olvastad az angol nyelv történetét, akkor biztosan hallottad, hogy a hollandból alakult ki, annak az egyszerűsített változata. Tehát nyilván rokon nyelvek is, így egy hollandnak nem kihívás megtanulni. A svédeket nem tudom, de germán nyelvcsalád lévén annak is több köze van hozzá, mint a magyar nyelvnek.

Tapasztalataim szerint az átlag magyar (aki nem rendelkezik diplomával) nem is nagyon beszél angolul. Halandzsázva éneklik az angol dalszöveget, meg kiírják itt a gyakori is kiejtés (kihallás) alapján, hogy mi a szám címe. :D

2020. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, én nem tudom, ezt honnan szeded, de az angol nem a hollandból alakult ki. Az angol és a holland mindketten a germán nyelvek nyugati ágába tartoznak. Az angol az anglo-fríz, a holland pedig a némettel együtt az ófrank dialektusból alakult ki. Ahogy a nyelvtörténet professzorom mondaná, az angol nem a lánya a hollandnak, hanem az unokatestvére. (Bocsánat az off topicért, de emellett nem tudtam szó nélkül elmenni.)


A kérdésre válaszolva: nem, az átlag magyar nem beszél jobban angolul, mint az átlag svéd/holland. Ennek nyilván több oka van, személy szerint a magyar közoktatásban folyó nyelvoktatásnak (vagyis annak hiányának) is szerepe van ebben.

2020. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Az átlag magyar magyarul se nagyon tud. Egy alapfokú angol pedig már elég nagy szó itt.
2020. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!