Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen forrásokat ajánlotok...

Milyen forrásokat ajánlotok önálló (európai) portugál nyelv tanulásához?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy útiszótárból írok ki kifejezéseket Quizletbe, meg Youtube-on hallgatok alap mondatokat. Bármi jöhet, weboldal, telefonos alkalmazás, könyv, sorozat, zene, youtuber, stb. :) A tapasztalatokat is szívesen várom a nyelv tanulásával kapcsolatban.

2020. okt. 5. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulni ugyan nem fogod vele, de az alapokba egész jó betekintést ad:

Duolingo (létezik mobil alkalmazás és weboldal formában is).

2020. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én annó portugál szakot végeztem, bár azóta nem nagyon foglalkoztam a nyelvvel, de körülnéztem, most miből tanulnak az emberek. Ajánlom ezt a blogot:


[link]

2020. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet nem eredeti amit írok, de Gaál Ottó kreatív portugál tananyaga. És Usborne Kezdők Portugál nyelvkönyve elég, hogy magyarul durván középfokig jussunk, utána elég autentikusan csak portugál adókat, portugál szinkronos filmeket+ portugál felirattal nézni, ismerkedni az interneten, majd személyesen. Kezembe nem fognék más nyelvkönyvet. Nyelvkönyveket tanároknak gyártják, hogy tanítsanak belőle élethosszig. Applikációk pedig sablonos programok, mindenképpen rázós és sokszor fárasztó az eleje. Filmet erőltetni teljesen kezdőnek nem az igazi. Európait célszerű.
2022. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!