Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb B2-es...

Melyik a legkönnyebb B2-es nyelvvizsga, amelyet 9 hónap alatt meg lehet tanulni az angol német vagy a spanyol esetleg a portugál?

Figyelt kérdés

Egyetemi jelentkezés plusz 28 pontjához kéne eszperantót és lovárit nem szeretnék tanulni.


Angolt tanultam középsuliban, de alig voltam 3-as és többet tudok a tanárnő életéről, mint a nyelvről magáról.


A spanyolt és portugált nulláról tanulnám, németül szavakat és kifejezéseket tudok (nem sokat) egy szakkör miatt.



2020. okt. 9. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Oké... Ez a te véleményed és nem igazán kérdeztem... Én teljesen elégedett vagyok az ELTE-vel, csak a bölcsész karon alapjában kötelező órák vannak magyarul (latin, digitális bölcsészet és filozófia), az összes spanyolos órám spanyolul van;) A tanárok is nagyon képzettek és rendesek, a nyelvfejlesztések is jók (meg tudom ítélni, mivel felső fokon beszélem a nyelvet). Egyébként a helyesírást és a forgalmazást is Szegeden sajátítottad el ilyen szinten?;)
2020. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs szuksegem a magyar helyesirasra ugyan is Nemet c2 vel rendelekezek spanyol es angol b2 vel szval magyar erdekel legkevesbe Foleg mivel Nemetorszagban elek 4 eve ;)
2020. okt. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Értem, gratulálok, de attól még nem árt, ha valaki az anyanyelvét sem felejti el;) Ahogy látom ezek szerint fogalmad sincs sem a szegedi sem az ELTEs oktatásról, csak muszáj volt egy irreleváns véleményt bebüfögni... Ja ha már itt tartunk spanyol és angol C1 (mindkettőt folyékonyan beszélem, de még nem volt időm elmenni C2-re;)), német B2 körül és katalán A2-B1, de még csak 2 hónapja tanulom. Ja és tudok guaraníul is, alapszinten, plusz magyarul sem felejtettem el;D
2020. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
18%
Jaj annyira jellemző, hogy idejön valaki frusztrált, kisebbségi komplexusokkal küzdő egyén, aki egyetlenegy szóból levonja a konzekvenciát, hogy mennyivel jobb az az iskola, ahova ő járt. Nagyon infantilis, ebből is látszik, hogy mennyire boldogtalan éveket tudhat a háta mögött, hiszen ha az ember jól érzi magát mondjuk egy egyetemen, akkor marhára mindegy, hogy egyes SZUBJEKTÍV vélemények szerint az jobb vagy gyengébb a másiknál. Egyébként meg messziről jött ember azt mond, amit akar, én is leírhatnám, hogy nekem is C2es nyelvtudásom van olasz nyelvből, és ezen kívül még 3 másik nyelven beszélek minimum középfokom: bizonyítsd be, hogy nem igaz. Egyáltalán nem is világos, hogy mi a jelentősége ennél a kérdésnél, illetve hol az összefüggés azzal, hogy írod-e helyesen az anyanyelved vagy magas fokon beszélsz-e egy idegen nyelvet (amitől tán csak nem kell hanyatt vágódni, ha állítólag ott élsz).
2020. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!