Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű angol könyvet...

Milyen szintű angol könyvet érdemes olvasni?

Figyelt kérdés

B2-es nyelvizsgát akarom letenni. Egyedül akarok rá felkészülni. Elég gyenge a szókincsem. És arra gondoltam, hogy olvasok angol könyveket, majd kiírom a szavakat, amiket nem tudtam aztán lefordítgatom magamnak és megtanulom. (Működőképes ez a módszer?)

De a főkérdésem, hogy, ha B2-es nyelvvizsgát akarom letenni, akkor B2-eseknek valót olvassak vagy inkább kezdjek könyebbel (B1)?

The War of the Worlds-öt néztem ki így elsőre (egy oldal szerint ez B2-es szintűeknek ajánlott), a film az egyik kedvencem, szóval érdekelne.

Az angolom 3 leggyengébb része a szókincs és az igeidők és a kiejét. Igeidőket, hogyan a legegyszerűbb tartósan megtanulni?



2020. okt. 16. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Példamondatokkal, helyzetekben. Szerintem úgy is volt bármelyik könyvben, amiből nem tanultad meg.
2020. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyat olvass, ami érdekel is és nem is túl nehéz olvasnod.
2020. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először kezdd a könnyebbel, aztán azon úgyis fogod látni, hogy mennyire megy könnyen. Ha nem igazán látsz benne kihívást, akkor bátran olvasd a magasabb szintűt. Ezen kívül pedig érdemes olyanokat olvasni, amiket már ismersz, előtte olvastál magyarul is, így képben leszel a sztorival és könnyebb lesz a megértés, az ismeretlen szavakat is könnyebben ki tudod majd következtetni.
2020. okt. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!