Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet (jól) megtanulni...

Hogyan lehet (jól) megtanulni oroszul? Teljesen lehetetlen?

Figyelt kérdés

Pár éve pár hónapig tanultam oroszul nyelviskolában, és egyszerűen imádtam. Sajnos az egyetem mellett csak heti 1x4 órára volt lehetőségem, ami valljuk be nem sok, de legalább baromi kevés.. Nem is jelentkeztem a következő kurzusra, mert annak ellenére, hogy nagyon jó volt az anyanyelvi tanárunk, úgy éreztem, hogy ezt a nyelvet sosem fogom rendesen megtanulni. A rengeteg végződést például iszonyatosan nehéznek találtam, illetve a szavakat sem volt könnyű memorizálni.

Igazából nyelvterületre sem jut ki túl gyakran az ember (az angol, német, olasz, francia, spanyollal ellentétben)

Nektek hogyan sikerült mégis elsajátítani? Gondolkodtam rajta, hogy hobbi szinten tanulgatom itthon, de teljesen kilátástalannak tűnik a dolog.



2020. okt. 17. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Szintentartáshoz nézz oroszul filmeket. Aztán ha megvan a diploma, próbálj meg kiköltözni fél-1 évre Oroszországba.
2020. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kevés is több, mint a semmi. Én jelentkeznék a helyedben!

A végződéseket nekem csak így-úgy sikerült évek alatt megtanulni, igazából még ma is rengeteg hibát vétek. De, ha megértetem magam, akkor nem is annyira számít.

Ha teheted, próbálj ösztöndíjat találni vagy nyáron saját költségen kijutni nyelvtanfolyamra.

Ha pesti vagy, akkor érdemes felkeresni az Orosz Kulturális központot (Andrássy út 120.), náluk minden szinten folyamatosan indulnak nyelvtanfolyamok, egészen baráti áron.

2020. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

A heti 1x4 óra nagyon nem az igazi. Én is ezt csináltam az RKC-ben Budapesten. Az a baj, hogy egyrészt csak aznap éri az embert orosz nyelvi hatás, másrészt az emberek egy része így hajlamos az előtte estére halasztani a tanulást. Ha tanulni és fejlődni akarsz, akkor a heti 2-3x90 perc az optimális.

Ha autodidakta módon akarsz tanulni, akkor vegyél orosz nyelvkönyveket, munkafüzeteket és nyelvtankönyveket. Ezekből haladj a könyv mentés.

Kezdj el meséket olvasni! Egyszerű nyelv, egyszerű szókészlet. Egyidejűleg ugyanezt hallgatni.

Amikor ez már megy, akkor jöhetnek a Grimm mesék (vagy azok orosz megfelelői) olvasva, hallgatva.

Ezután az ifjúsági regények, rövidebb napi hírek.

A filmnézés azért jó ezenközben, mert elkapsz pár szót és mondatot, és a képi tartalom is segít megérteni az elmondottakat.

"Igazából nyelvterületre sem jut ki túl gyakran az ember (az angol, német, olasz, francia, spanyollal ellentétben)" Marhaság. Madrid 100 km-rel messzebb van, de nem kell vízum, az tény. De nem is a vízum a nagy tétel.

Iratkozz be iskolába. Heti 2x90 perc. Klassz az.

2020. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!