Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Az angolt, a németet és az olaszt tanulom, viszont nagyon jól haladok mindegyikkel és szeretek nyelveket tanulni ezért szeretnék egy 4. nyelvet is. Fontos hogy ez egy olyan nyelv legyen amit lehet hasznosítani, Európában. Kínait és oroszt nem akarok, ezen kívűl bármi lehet.

2020. okt. 17. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a norvég vagy a svéd? Ha egyiküket megtanulod, akkor a másikat is érteni fogod, illetve a dánt is valamennyire. A norvég az egyik legkönnyebb nyelv elvileg. Én is tanulom, konkrétan az angol és a német keveréke.

Nem tudom, hogy az olasz után megérné-e spanyolt tanulni. Mert az is egy óriási nyelv, de tudom, hogy nagyon hasonlít az olaszra.

Vagy csak keress egy olyan európai nyelvet, amit sokan beszélnek és még neked is tetszik.

2020. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A skandináv nyelvek egyikébe belekezdhetnék, ez jó ötlet csak nem tudom melyibe... melyik szerinted vagy szerintetek a legfontosabb a dán, svéd, norvég közül?
2020. okt. 17. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem fontosabb a másiknál. Azt kezdd el tanulni, amelyik jobban tetszik. Vagy amelyik ország neked szimpatikusabb/szebb. De a norvéggal jársz a legjobban, mert elvileg az érti meg a legjobban a másik két skandináv nyelvet. Szerintem hallgass bele mindegyik nyelvbe, és amelyik hallásra jobban tetszik, azt kezdd el.
2020. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha érdekel a svéd nyelv tanulása talán segíthetek. 43 évet éltem Svédországban, ott jártam iskolába (én voltam az egyetlen külföldi az osztályban). Ott sokszor segítettem svédeknek hivatalos leveleket megírni. Feltétel, hogy Budapesten lakj. A többit meglátjuk.
2020. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Előző: Köszi, de nem budapesti vagyok :(
2020. okt. 17. 15:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azt hallottam hogy 2 norvég nyelv van, ez kicsit megijesztett...
2020. okt. 17. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Bokmål és nynorsk (könyvnyelv és újnorvég ha szó szerint fordítjuk). Annyit tudok, hogy a bokmålt könyvekben/írásban használják, mint ahogyan a nevéből is látszik. Sokat én sem tudok ezekről, de én a bokmålt tanulom. Érdemes lenne jobban utánaolvasnod, ha tényleg komolyabban szeretnéd tanulni ezt a nyelvet. Én csak hobbiból tanulom, mert tetszik a hangzása, és mert én is szeretek nyelveket tanulni.
2020. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!