Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulhatok olyan szinten...

Megtanulhatok olyan szinten egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Megtanulhatok olyan szintre egy nyelvet mint egy nyelvszakos egyetemista ha nem járok az adott szakra?

Nyelvszakos voltam/vagyok tehát így is két nyelven elég jól tudok de egy harmadik nyelvről szólna a kérdésem.

Oroszul szeretnék nagyon jól megtanulni, van már belőle felsőfokú nyelvvizsgám de sokat felejtettem. Olyan szintre szeretném megtanulni, hogy hétköznapi szinten bármiről tudjak beszélni, hogy értsek irodalmi műveket sok szótárazás nélkül és akár tudományos szinten is tudjam használni szóval egy tudományos témát is értsek oroszul, nem is minden témában vagy akár tudjak egy tanulmányt írni orosz nyelven.

Enélkül is biztos kapnék munkát, az egyetem sem ezen múlik nekem de szeretném megtanulni érzelmi okokból. Az egyik szülőm orosz anyanyelvű volt (a másik magyar anyanyelvű) de sajnos nem tanított meg engem kicsi koromban, csak később kezdtem a nyelvvel foglalkozni és bár akkor már nagyon sokat segített amikor nyelvvizsgákra készültem, szerintem egy felsőfokú nyelvvizsga nem egyenlő azzal, hogy hétköznapokban bármiről tudjak beszélni de úgy, hogy mindig biztos legyek magamban, alig kelljen szótároznom bármit olvasok és tudományos témákat is értsek. Szeretnék olyan szinten helyesen tudni mint aki orosz szakra jár vagy mint az orosztanárok az egyetemen. Még ez sem anyanyelvi szintű tudás gondolom de jó lenne nekem ez is. Ha a nyelvtant tökéletesen megtanulom (ezt elvileg csak be kell magolni) és egy rakás szót megtanulok mindenféle forrásból, akkor elvileg elérhetem a kívánt szintet?

Hogy úgy fogalmazzak, C1-es és C2-es szint között szeretnék lenni.


A cirill betűket gyorsan és erőlködés nélkül egyedül tanultam meg, a kiejtésem elvileg kifejezetten jó de több kellene.


Orosz szakra nem szeretnék beiratkozni, bár biztos hasznos lenne de más terveim vannak, Oroszországba kiköltözni nem akarok.

Ami eddig tervben van: valamilyen tanárhoz járni vagy orosz órákat felvenni az egyetemen heti 1 vagy 2, maximum 3 alkalommal. Nyilván tanulnék mellette szorgalmasan egyedül. Meg annyit tehetek még, hogy sokat nézek oroszul tv-t, hátha hozzászokok és ragad rám valami.


A kérdésem, hogy egyáltalán el tudnám érni a kívánt szintet vagy bármilyen szorgalmas vagyok vagy ezt nyelvszak nélkül nem lehet elérni?

Van aki szerint fél év alatt biztos egész jól megtanulnám mert ott van a génjeimben de nem tudom, hogy ez tényleg így van-e. A felsőfokúm amúgy jobban sikerült mint az orosz szakosoknak, velük voltam egyszerre vizsgán, onnan tudom. Én viszont még C1-nél is magasabb szintre szeretnék jutni.


(az itthon szülőkkel oroszul beszélgetés nem opció sajnos mert apukám, akivel esetleg beszélhetnék, már nem él)



2020. okt. 18. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet, pont úgy, ahogy mondtad. Anyanyelvi tanár (nem egyetemi óra), tévé, videók, filmek napi szinten, könyvek és internet olvasása.
2020. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!