Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérlek tudnátok olyan filmeket...

Kérlek tudnátok olyan filmeket ajánlani, amelyekből jól lehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Írott formátumban már eléggé jól értem a nyelvet, viszont szóban elég nagy nehézségeim vannak még, ezt szeretném kiküszöbölni. Milyen filmeket ajánlanátok? Műfajt tekintve mindenre nyitott vagyok, kivétel a horror. :)

ápr. 28. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan filmet válasszál, amit sokszor láttál magyarul és tudod, hogy miről szól. Pl sok embernek ilyen a Harry Potter. Vagy Disney mesék. (A régi klasszikusokra gondolok.) Saját esetből kiindulva én elfáradok ha sokáig kell figyelnem, így érdemes rövidebb videókkal, max. 20 perces részekből álló sorozattal kezdeni. Nekem pl. beváltak a bbc videói, mivel a hírek által látom az aktualitást (egy nyelvvizsgán sokszor fontos) és a szókincsem is fejlődik. De bármilyen más, téged érdeklő témában is rengeteg youtube videó van.


Ha felirattal nézed akkor a szavakat ismered és csak a hallás utáni értéssel van gond vagy az sem megy még annyira? Mert ha csak ez a gond nekem segít ha fejhallgatóval nézem vagy ha nagyon gyors akkor lelassítom a videót.

ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól mondja, nekem is az vált be, hogy először olyasmit néztem, amit már láttam szinkronosan. BBC English remek választás, viszonylag tiszta kiejtést alkalmaznak. Természetfilmeket is érdemes, általában nyugodt hangon vannak narrálva, a cselekmény sem olyan, hogy elvigye a figyelmedet. BBC Earth, vagy bármelyik David Attenborough (van egy két jó a netflixen is, de youtubeon is találsz rövidebb részleteket).
ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmit nézz, ami érdekel, és nézd meg ugyanazt többször. Észre fogod venni, hogy egyre többet értesz belőle.
ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így jártam anyátokkal - How I met your mother.

Régebbi sorozat, de egész érthető szerintem, és nem olyan hosszú 1-1 rész. Plusz elég szórakoztató. 😄

ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#1-es! Igen, teljesen értem a szavakat, ha írva látom, és felismerem őket, csak hallásról nem tudom felismerni olyan jól.
ápr. 29. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor az angol hang-angol felirat lesz a jó. Csak figyelj oda, hogy a süketek feliratát válaszd, mert a másik nem biztos, hogy szó szerint az lesz, mint amit mondanak. Egyszerre látni a szót és hallani a kiejtést sokat segít a memorizálásban is (méginkább, ha hangosan elismétled és kézzel leírod közben, akkor tényleg minden agyterületen lesz egy példány).
ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
siketek
ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat <3
ápr. 29. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 bocsánat! Nem vettem észre az autocorrect ámokfutását. Természetesen nem akartam megbántani senkit.
ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!