Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciában csak a főneveknek...

Franciában csak a főneveknek van nemük?

Figyelt kérdés

Nő nem és hímnem (la, le, l')csak a főneveknél van, vagy a mellékneveknél is?

És van valami oldal vagy valami, ahol tutira meglehet nézni, hogy milyen főnév milyen? mert a szótáramban nincs benne.



Most kezdtem bele egyedül a franciába szóval ezért ez a fárasztó kérdés, bocsi.


2020. okt. 22. 15:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
most már értem, köszönöm :)
2020. okt. 31. 18:31
 22/26 A kérdező kommentje:

hogy helyes? a vonaton.

Sur le train. vagy Dans le train.

2020. nov. 1. 15:57
 23/26 anonim ***** válasza:

Mondatfüggő.

A sur le train-t csak akkor használhatod, ha valami vagy valaki a vonat TETEJÉN van.

A dans le train-t, ha a voatBAN van.

Ha utazásról va szó, a szabály a következő: a csukott (zárt) járműveknél az "en train, en voiture, en autocar, en bateau stb. (tehát mindig EN).

Ha nyitott, fedetlen jármű, akkor à bicyclette, à moto stb., vagyis mindig "à".

Példamondat: Je vais chez ma mère à bicyclette, mais je reviens chez moi en train. (Az anyukámhoz biciklivel megyek, de magamhoz (haza) vonattal jövök vissza.)

2020. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

köszönöm :D

Van valami érdemleges különbség aközött, hogy la voix és hogy le son ?

Vagy bármikor használhatom mind a kettőt?

2020. nov. 3. 18:11
 25/26 A kérdező kommentje:
van olyan nőnemű főnév, ami "l'"-al kezdődik, vagy minden "l'"-os főnév hímnemű?
2020. nov. 5. 10:53
 26/26 A kérdező kommentje:
az L' csak bénán írtam, bocsi
2020. nov. 5. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!