Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német emelt szintű érettségim...

Német emelt szintű érettségim lesz kedden, de egy betűt nem tudok németül?

Figyelt kérdés

Nyilván tudok németül, de 5 éve nem használtam a nyelvet, annyi előnyöm viszont van, hogy előtte 4 évet éltem kint Németországban, ezért van egy alaptudásom, de nincs ötletem, hogyan tudnám ezalatt a 3 nap alatt a felszínre hozni. Tegnapelőtt angol emelt érettségim volt, előtte pedig angol c1-em, ezért most nagyon az angolra van kihegyezve az agyam.


- tudtok / van nektek német kifejezésekből álló lista?


- hogyan rázódjak gyorsan vissza a németbe?



2020. okt. 24. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Oldjad az előző évi feladatsorokat.
2020. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Csak németül csinálj mindent egészen a vizsgáig. Úgyhogy szevasz, keress valami ehhez hasonló német nyelvű fórumot, ott kerjel további tanácsokat.
2020. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass német szöveget folyamatosan a telefonon, gépen, csak németöl nézz híreket, filmeket, meg magaddal is beszélgess németül! Amikor alszol, akkor is mehet halkabban valami német szöveg, hírek vagy akármi, csak, hogy átálljon az agyad.
2020. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
akkor egyáltalán minek vetted fel?
2020. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem felvette, hanem jelentkezett rá.


Kérdező, most már elég lesz, most már arra figyelj, hogy fizikailag rendben legyél, tehát kapcsolj ki minden képernyőt és menj aludni, hogy ki tudd aludni magad, és időben fel tudj holnap kelni ahhoz, hogy valami reggelit is betolj, mielőtt elindulsz. Nem kell a szöveg, hogy nem szoktál reggelizni. Érettségizni se szoktál. A csokihegyek nem megoldás.

2020. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!