Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg a...

NessaLaura kérdése:

Hogyan tanulhatok meg a lehető leggyorsabban németül beszélni?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz az emelt szintű szóbeli érettségim németből. Az írásbelim 86%-os lett, de minden nyelvvel úgy vagyok, hogy írásban kezdek én vele akármit szívesen, csak megszólalni nem tudok. Németül ráadásul csak a gimiben kezdtem tanulni, és nem mondanám, hogy színvonalas volt a nyelvoktatás, amiben részesültem. (Kérdezhetnétek, hogy akkor miért emeltre jelentkeztem; leginkább szülői nyomásra.) Momentán a negyven magyar tételemmel küzdök, mert a magyar emelt szóbelim kedden lesz, és még egyet sem tudok, úgyhogy kvázi másfél napom lesz németezni még a szóbeli előtt. Tudnátok tippeket adni, hogy mégis mivel tudnám ennyi idő alatt legalább tűrhetővé fejleszteni a beszédkészségemet? Tudom, filmnézés meg 1000 Fragen 1000 Antworten, de nem tudom, milyen német filmmel lenne érdemes próbálkoznom ennyi idő alatt, a Kérdések és válaszokat viszont át fogom még nézni, de nem tudom, mennyi marad meg belőle. Próbáltam YouTube-on is keresni videókat bizonyos témákról, de nem mondhatnám, hogy sikerrel jártam.

2019. jún. 8. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia, én is így vagyok mint te, csak én munka mellett tanulok szóbelire,németből.


3 napja bírtam magam ravenni, hogy megszolaljak egyáltalán németül. 3 éve nem beszéltem szinte semmit


Ma tartok ott, hogy 8-14 percet tudok 1-1 témáról viszonylag folyamatosan beszélni.

El sem akarom hinni :D


Tudod hogy csináltam? 2 adag presszó kávét lefoztem es a konyhában fel-ala járkálva elkezdtem beszélni. Először minden hülyeségről, ami eszembe jutott, többnyire csak németül káromkodtam. Minden 3 szavam németül egy káromkodás volt :D

Mert mindig dadogtam es elakadtam még akkor is ha csak a falnak beszéltem.

Aztán kerestem egy témát, ami viszonylag közel áll hozzám (extremsportok pl.)

Arról már tudtam 4 percet beszélni. Utána jött a sportunterricht, arról már 6 perc ment.

Aztán ma az utolsó téma az Automatisation und Motorisierung ami kicsit távol áll tőlem de így is tudtam több mint 10 percet beszélni róla.


Néha ismétlem magam. Sokszor nem olyan jó nyelvtanom mint írásban. Sőt. Sokkal rosszabb :D de legalább folyamatosan beszélek és vizsgán ezt fogják nézni.


Szóval amit tanacsolok, hogy ugorj bele. Nekem kedden lesz majd de én is fél. Nekem egy álláshoz is kell a nyelvvizsga szóval rizikósabb :D


Sok sikert!

2019. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Hú, nem irigyellek. Nekem úgy is bőven sok ez az egész, hogy semmi más dolgom nincs. Még dolgozni is mellette... :o


Az meg a másik, hogy én is összesen akkor szólaltam meg életem során németül, amikor pár hete elkezdtem itthon beszélni magamnak. Félelmetes, hogy a gimiben egyáltalán nem beszéltettek minket, mint ahogy a hallásértést is csak az utolsó egy hónapban kezdte nyomatni a legutóbbi tanárunk.


Velem az a baj, hogy ha érzékelem, hogy szegényes a szókincsem és hibás a nyelvtanom (márpedig a némettel fokozottan így vagyok), akkor elbizonytalanodom és pánikolni kezdek, innen meg már egyenes út vezet a leblokkolásig. Valamit kezdenem kell a gátlásaimmal, hogy ha helytelenül is, de rizsázzak valamit. Csak nehogy kifogjak egy olyan a Diskussion-nál például, amihez tényleg nulla a szókincsem.


Köszönöm, hogy írtál! :)

2019. jún. 8. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

A szókincset ilyen rövid idő alatt csak úgy tudod megnyomni, ha bemagolod a témákörök szakszavait most (tudom, nem szabad így szavakat tanulni, de most nincs más út). Pl. Ha kihúzod az Umweltschutz témát, tudd mi a Kohlen-dioxid, mi a Sauer Regen, mit jelent a Smog (mármint németül is mit jelent :D), fossilen Energieträgern usw.

Ha ezeket megérted es tudod használni, nem fogsz rosszul járni.


Illetve teljes mértékben atérzem a helyzeted, de gyakorolni muszáj! Nem baj ha még kevés szót tudsz, gondolj bele abba, hogy aki nyelvtudas nélkül megy ki külföldre, még az is képes 5 szóval eladni magát és munkát találni kint. Szóval ne izgulj, van még időd, oszd be jól és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!


Jegyezd meg: inkább otthon, 4 fal között blokolj le és akadozz most, mint csütörtökön a vizsgán, a bizottság előtt.

2019. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és amihez nem nagyon tudsz hozzáfűzni semmit (nálam pl a természeti katasztrófák a mumus mert jó, hogy elmondom, hogy mi a különbség a tornádó és a ciklon között, illetve az árvíz és a tűzvész között :D,) és ennél több nem jut eszedbe,akkor nyugodtan kitérhetsz óvatosan másra is.

Pl természeti katasztrófák következménye, hogy sok ember utcára kerül. Nagyon nehéz így élni és ellátni magukat, sőt nagyon sokan megbetegszenek blablabla, simán rá tudsz térni különböző betegségekre, sérülésekre, táplálék, ivóvízhiányra következményeire, beszélj a hajléktalanságról, vagy a nonprofit segélyszervezetekről, vöröskresztről (Rote Kreuz), katonaságról stb stb, maris egy kicsit barátságosabb vizekre evezel. Ez csak egy példa volt, nekem pl ezekhez lenne elég szókincsem.


De lehetne még példázni, hogy

Szociális hálózatok -> veszélyes ismeretlen emberek -> miért jó/nem jó neten ismerkedni


Sportok - > sportolás a természetben -> a sok futó és túrázó, motokroszos károsítja a talaj elovilagat, tapossa a növényeket (természetvedelem tétel)


Tömegturizmus jelentősége -> csak utaznak amit leszervezett nekik az utazási iroda

-> nincs szükségük idegen nyelv használatra -> miért lenne fontos idegen nyelvet tanulni?


Látod? Tök jól lehet ugrálni a tételek között, a legtöbb tanárt pedig nem érdekli ha nem értesz a témához, ha a londoni szmogot osszekevered a los angeles-i szmoggal, csak hallják hogy beszélsz-e németül. Sőt ha egy tétel idegen neked, ezzel az ugrakos módszerrel csak annyit vesznek észre "jé, ennek a lánynak mennyi szókincse van több témához is!" :)

2019. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, teljesen igazad van :) Ettől kicsit megnyugodtam. Valamiről csak tudok majd beszélni :D
2019. jún. 8. 18:39
 6/14 anonim ***** válasza:

másfél nap alatt nem lehet csodát művelni, eddig kellett volna.


inkább pihenj, és az eddig tanultakat ismételd.

2019. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, túl későn vágtam neki mindennek. Az utolsó pár hétben már egyfolytában tanultam, de a németre jutott a legkevesebb idő, mert töriből és angolból is emeltre mentem. Azért még teszek egy próbát, hátha :/
2019. jún. 9. 12:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Egymagad kimész német nyelvterületre, és megpróbálsz életben maradni.
2019. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Végül is ez lenne a leghatékonyabb XDD
2019. jún. 10. 13:50
 10/14 anonim ***** válasza:

8:

Csak úgy kell szervezni mindent hogy vizsgára még épp időben visszaérjen xDD

2019. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!