Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb? Az emelt érettségi vagy a nyelvvizsga spanyolból?

Figyelt kérdés

Angolból emeltezni fogok, ez biztos, azon gondolkodom, hogy a spanyollal mi legyen, az lesz a választott tárgyam. Vagy emeltezem abból is, vagy leteszek 12.-ben egy középfokút (BME-re gondoltam) és csak középszinten csinálom meg.

Nagyon tanácstalan vagyok. A tanárom szerint menne az emelt, de nekem nem csak az a fontos, hogy átmenjek, hanem hogy jó eredményt érjek el. A középszinttel erre nagyobb esélyem lenne szerintem. Viszont akkor meg macerásabb, hogy külön kell menni nyelvvizsgázni. Ha emelteznék, akkor 100 többletpontom lenne, nyelvvizsgával “csak” 90 (van még egy német nyelvvizsgám).

11.-es vagyok, van még egy kis időm eldönteni, de jó lenne időben tudni, mit akarok. Esetleg ha valakinek bármilyen tapasztalata van a spanyolérettségikkel vagy a BME nyelvvizsgával, akkor ossza meg.


2020. okt. 26. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem emeltezz. Ha eléred a 60%-ot megvan a középszintű nyelvvizsga is. A tanárod is azt mondta menne, és addig még időd is van, hogy teljesen felkészülj.
2020. okt. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha beleszámít a felvételi pontjaid közé, kalkulálgass párat. Egy pesszimista eredmény, egy reális és egy nagyon optimista eredménnyel, hogy melyik kombóval járnál jobban. Nyilván a legjobb az lenne, ha emelten magas pontszámot érnél el, de azt te tudod, hogy milyen szinten vagy, mennyire a reálisan legmagasabb amit elérhetsz. Esetleg kérdezd meg a tanárodat hogy ő mennyire saccolná max a teljesítményedet mind közép mind emelt szinten.

Persze jó hogy az emelttel megkapod a nyelvvizsgát is, de néha pontok szempontjából nem az a legjobb döntés

2020. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!