Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már ECL nyelvvizsgán...

Aki volt már ECL nyelvvizsgán (B1, B2 szint) megosztaná velem a személyes tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Hogyan készültél?

Milyen volt maga a vizsga?

Sikerült elsőre?

Jártál magántanárhoz?


Minél több infót írjatok, esetleg kort is! Köszi!


2010. aug. 9. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Középfokú angolon voltam pár éve. Elsőre sikerült, a hallás csak éppenhogy. Nagyon durva a magnó!!! :S A többit meg lehet csinálni, ha van szókincsed. Jártam előtte magántanárhoz kb. 1 évig + előtte általánosban 3 évig heti 5 órában tanultam az angolt (közben az alapfokú origós vizsgát is megszereztem).
2010. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én októberben fogok menni ECl vizsgára. Sajnos magasabb szintűre szerettem volna menni, de az időhiány miatt, csak ezt tudom megcsinálni (na, nem mintha ez könnyű lenne!). Különórára járok lassan egy éve, és ott volt alkalmam kitölteni jópár régebbi ECL-es tesztet. Hát azt kell mondjam, megoszlik a tesztek nehézsége. Van ameyliket simán leraktam volna, de volt olyan is, ameylik katasztrofális lett. Az a helyzet ezekkel az ECl vizsgákkal, hogy sokszor megemelik valamyiik rész nehézségét (lisening/reading/writing, ritkábban speaking, mert az csak a vizsgáztató tanáron múlik), mivel ez valamennyivel alacsonyabb szint(mivel nincs nyelvtan), mint mondjuk pl. egy Oxfordos középszintű nyelvizsga.

Sok emberről hallottam, akinek nem sikerült elsőre, de ezek többsége olyan volt, aki azt hitte, hogy ezt tanulás nélkül lerakhatja.

Szerintem a megfelelő nyelvtudással meg van az esély arra, hogy sikerülyön, de részben szerencséd is kell, hogy legyen a tesztek szeszélyessége miatt..:S

2010. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ECL viszonylag könnyű, angolból és németből is ECL nyelvvizsgám van. Az angolnál azt mondják a magnó a nehezebb, de ha sokat nézel külföldi tvadókat, vagy nézel angolul sorozatokat, akkor nem lesz probléma.

0-ról kezdtem el angolt tanulni magántanárnál. Olyan jó tanárt sikerült kifognom, hogy heti 1x 1,5 órában járva 1,5 év alatt meglett a középfok. Sajnos angolt tanulni nem sok időm volt, közben egyetemre jártam, dolgoztam.

A lényeg, hogy olvass sokat, nézz angol műsorokat :)

2010. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!