Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnád az...

Melyik nyelvet tanulnád az angol után?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Német
Olasz
Francia
Orosz
Holland
Spanyol
Portugál
Japán
Kínai
31 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemetet ha muszaj lenne, mert egyebknet baromi fontos europaban, ezert is tanulom epp ezt.

Ha csak hobbibol valaki azt mondana tessek itt van fel millio nyelvsulira akkor viszont tuti hogy azsiai nyelvet tanulnek, japant vagy kinait (ami ugye tobb nyelvbol all vegulis), mert azokat inkabb tudnam szenvedellyel csinalni sem mint muszajbol.

2020. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
én a svédet még odaírtam volna opciónak
2020. nov. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment és menni fog a zöld pipa.


A felsorolt nyelvek közzül tudok választani, amihez van keretem, elérhető oktató, és lehetőség, hogy a benne rejlő tudást kihasználjam hosszú távon.


Az északi nyelvek közül a holland az egyetlen ami beletehető.

2020. nov. 12. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy neked van-e konkrét terved bármelyik idegen nyelvvel, illetve hol/mit dolgozol/ fogsz dolgozni. Az én munkám pl alapvetően idegen nyelvismerettől független, akkor van némi értelme mondjuk egy németnek, ha az osztrák határ mellett helyezkedek el, orosznak/ukránnak pedig az ukrán határ mellett, de még ez sem törvényszerű. Ilyen formán nekem mindegy, hogy németet, spanyolt, japánt vagy hollandot tanulok, mivel egyelőre nincsenek emigrációval való terveim, ezért nem oszt nem szoroz. Pont ezért én végül érzelmi alapon választottam (szeretek amúgy nyelveket tanulni), jelenleg olaszul tanulok, később portugálul és japánul szeretnék. Ha neked sincs konkrét elképzelésed, vagy a munkád független és sanszos, hogy független is marad a nyelvtudásodtól, akkor te is aszerint válassz, ami tetszik. Ha pályaválasztás előtt állsz és még nem körvonalazódott konkrétum, akkor megint csak azt mondom, hogy érzelmi alapon dönts.
2020. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ - mindenkinek megy a zöld pipa.


Melyik nyelvre van szükségem?

- ANGOL. Kizárólag. A jelenlegi munkámban, ahol pályakezdő vagyok - az angolom C1 - tárgyalóképes.


Melyik nyelvet tanulnám szívesen?

- GÖRÖG. Értelme nincs, csak időt és energiát venne el. Használatára csekélyke esély van.


Melyik nyelvnek látnám hasznát?

- Egyértelműen OROSZ - a keleti piacoknak nagy jövőt jósolok. Ez a nyelv viszont a lehető legtávolabb áll tőlem.


Miért akarok még egy nyelvet?

- Versenyképesség növelése az európai multinacionális szervezeteket tekintve.


Miért tettem fel a kérdést?

- Kíváncsi vagyok mások véleményére. - Jelenleg a NÉMET, a FRANCIA és OLASZ a top 3 amiből szűkítenem kell.

2020. nov. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!