Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen nyelvet tanulnátok,...

Ti milyen nyelvet tanulnátok, ha bármit választhatnátok?

Figyelt kérdés
Olyan nyelvre gondolok, amiben van jövő és nem beszélik sokan, de mégis használható lesz mondjuk egy munka során.

2016. júl. 5. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Abban van jövő, amit sokan beszélnek. Tanulhatsz eldugott afrikai nyelvet, csak arra nincs kereslet. Akármilyen nyelvben is gondolkozol, az angol az, amire mindig volt és lesz is kereslet. Én 3 nyelven beszélek, tanítok, fordítok, és soha semmiből nem volt annyi melóm, mint angolból, pedig (elvileg) mindenkinek illik beszélni. Mégis sok a munka vele. Nem kell extrát tanulni ahhoz, hogy munka során hasznos legyen.
2016. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Angolul emelt szinten beszelek es ezen kivul meg nemetul is elboldogulok :)
2016. júl. 5. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Fejleszd felsőfok fölé az angolt és a németet, utána pedig (szerintem) a következő nyelveken gondolkodj el:

Orosz, kínai (mandarin), japán, arab.

Nekem az az egyéni tapasztalatom, hogy addig nem érdemes harmadikba kezdeni, amíg az első kettő nem perfekt. Ha túl sok időt töltesz a bizonyos harmadik nyelvvel, akkor fenn áll az esélye annak, hogy a németet elhanyagolod és elfelejted. Az angolt nem fogod tudni, de sajnos a németet ápolni kell, főleg akkor, ha még az nincs felsőfok felett.

2016. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most dánul tanulok perfekt angol és B2 német mellett. Tisztában vagyok vele, hogy az utóbbi így gyengülni fog, de mivel Dániába költözök, választottam. :)
2016. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is a dán tetszik nagyon. Tudnal rola mondsni par szot?
2016. júl. 5. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!