Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi a tudásbeli különbség...

Mennyi a tudásbeli különbség a német középfokú érettségi és a középfokú C nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem, akkor közel 90 %-os lett, azóta szinte nem használtam a nyelvet (tudom, hülye voltam) de már le szeretném tenni a nyelvvizsgát. szóval a kérdésem az, hogy az akkor (érettségikori) tudásom és a nyelvvizsga között mennyi a különbség?

szeretem a nyelvet, nyelvtant is tudom, igazából szerintem a szókincsemmel és a beszédkészséggel van bajom:S


2010. aug. 10. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű érettségi úgy kb az alapfokú nyelvvizsga szintjén van.
2010. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

így van, ahogy az első írta.

én annak idején még Rigós németet csináltam, azzal ki lehetett váltani az érettségit.Szóbeli nagyon jó lett, de éppenhogy 60%-kal lett meg az írásbeli. Jó, nyilván nem tanultam rá, mert a családomban németül beszélünk.

Angolból viszont érettségiztem közép szinten és röhejes volt a német nyelvvizsgához képest.


Az az igazság, hogy minden nyelvvizsgának meg van a maga feladatsora, ill. h mit kell betanulni.

Ma már mindenki egynyelvűt tesz le, amiben nem kell fordítgatni, ehhez viszont kell a nyelvvizsga begyakorlása a mintapéldákkal, feladatsorokkal.


Sok sikert!

2010. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

szerintetek melyikre menjek? TELC, ECL, origo, stb... melyik "jobb"?

2010. aug. 10. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Én telcen voltam de igazából ez szerintem egyénfüggő h melyik fekszik neked jobban. Én azt szerettem a telcben h a magnóhallgatásnál csak annyi volt h el kellett dönsd h igaz vagy a hamis. Nekem ugyanis a halott szöveg értése nehéz meg szerintem a nyelvtanra se megy nagyon rá. Szókincs kell hozzá és tudni beszélni és öszetettetebb szöveget megérteni a többiről nem nagyon tudok nyilatkozni. Úgy hallottam h az origó az elég nehéz.
2010. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a rigó azért nehezebb, mert fordításról szól az egész írásbeli. az meg azért elég nagy tudást igényel.
2010. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt modnnaám hogy aki olyan 85ös érettségit ír, az ír nyelvvizsgán 60párat, azaz 80 fölötti érettségivel általában siekrülni szokott a nyelvvizsga.

Azt javaslom írd meg mondjuk a legutóbbi érettségit, és az alapján mérd be a tudásod.


A TELC a legegyszerűbb szerintem, de az ECL-esek sokkal korrektebbek és az ECL nyelvvizsga szerintem jobban méri az igazi, használható tudást.

2010. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) sokat segítettetek!
2010. aug. 11. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
én sztem az ÖSD-t válaszd. nem túl nehezek a feladatok és a szóbeli részén is max a vita a nehéz.
2010. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!